Перейти до основного вмісту

Питання поствоєнної відбудови України на Annual Global Conference on Energy Efficiency

Питання поствоєнної відбудови України на Annual Global Conference on Energy Efficiency

Питання поствоєнної відбудови України на Annual Global Conference on Energy Efficiency

Про майбутню відбудову України говорили на щорічній Глобальній конференції з енергоефективності у Версалі, у якій взяв участь Фонд енергоефективності. Захід зібрав лідерів міжнародної спільноти для обговорення питань прискорення глобального прогресу в енергоефективності. Зокрема, учасники восьмої конференції зосередилися на відновлювальних процесах, що чекають на Україну після завершення війни. Тут представили передові практики реконструкції та модернізації будівель, які можна адаптувати до різних посткризових контекстів і узгодити з метою досягнення нульових викидів.

Питання поствоєнної відбудови України на Annual Global Conference on Energy Efficiency

«Агресивна війна, розв’язана на нашій території, забирає тисячі життів, руйнує будівлі та інфраструктуру України, — зазначив Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — Та український народ і в умовах війни робить усе можливе, щоби відновити свої будинки, пошкоджені внаслідок збройної агресії росії. У довоєнний час діяльність Фонду була зосереджена виключно на впровадженні енергоефективних заходів у житлових будинках. Але фактично від початку повномасштабного вторгнення росії ми почали працювати над запуском Програми, спрямованої на відновлення пошкоджених війною будинків».

Питання поствоєнної відбудови України на Annual Global Conference on Energy Efficiency

У листопаді 2022 року Фонд енергоефективності запустив Програму «ВідновиДІМ», що фінансує будівельні роботи з відновлення житла. Ця грантова Програма фінансується Європейським Союзом, який виділив на її реалізацію 25 млн євро, зокрема 5 млн євро на пілотний етап. Бенефіціари — винятково об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Наразі Фонд отримав від ОСББ понад 120 проєктів для реалізації за Програмою «ВідновиДІМ», з них приблизно 50 вже повністю або частково завершені. Це реальна можливість для тисяч українців повернутись у свої домівки.

Учасникам цієї Програми Фонд надає грант, який виплачується на безоплатній та безповоротній основі у розмірі 100% вартості витрат на роботи і матеріали. Перший транш — 70% загальної суми — ОСББ отримують авансом, після приєднання до грантового договору. Другий транш — 30% — після завершення робіт. Програма «ВідновиДІМ» компенсує заміну або ремонт пошкоджених блоків віконних та балконних дверей, зовнішніх дверей, ремонт фасадів і покриття будівель, обладнання дахових котелень та інженерних мереж.

«Ми і надалі розвиватимемо роботу з ремонту пошкоджених будинків, — прокоментував Єгор Фаренюк. — Прагнемо забезпечити “зелене” відновлення країни з урахуванням найкращих європейських практик. Зараз активно працюємо над розширенням Програми. Плануємо створити можливості для надання грантів на заходи з використання відновлюваних джерел енергії, забезпечення доступності та безпеки об’єктів для маломобільних груп населення. Сьогодні Україна перебуває у вкрай складному становищі. Тому вивчаємо можливості залучення додаткової міжнародної підтримки, фінансових ресурсів донорської спільноти для відновлення пошкоджених війною будинків. Ми відкриті до діалогу і будемо раді новим партнерським відносинам. Дякую всьому цивілізованому світу за підтримку України у цей надзвичайно непростий для нас час. Загроза, з якою зіштовхнувся світ, стала основою безпрецедентної солідарності демократичних країн у протидії агресору. Потужна підтримка народу України від більшості країн світу додає нам сил». 

Посткризове відновлення часто є монументальним завданням, яке вимагає комплексних, ефективно скоординованих і добре фінансованих зусиль. Воно також може стати можливістю впровадження інноваційних рішень з урахуванням потреб переходу на чисту енергію, ризиків для енергетичної безпеки та майбутніх наслідків зміни клімату. Всі ці аспекти необхідно враховувати і Україні — зусилля Фонду вже сьогодні спрямовані на побудову енергонезалежного майбутнього країни.

 

Нагадаємо, нещодавно Фонд взяв участь у форумі-практикумі «Відбудова в дії».

Share:

(0) Коментарі(в)