Перейти до основного вмісту

ОСББ з Броварів та Чугуєва завершили роботи з енергомодернізації будинків за проектом “Перші Ластівки” та отримали останній транш гранту

ОСББ з Броварів та Чугуєва завершили роботи з енергомодернізації будинків за проектом “Перші Ластівки” та отримали останній транш гранту

ОСББ з Броварів та Чугуєва завершили роботи з енергомодернізації будинків за проектом “Перші Ластівки” та отримали останній транш гранту

ОСББ “Грушевського 13-А” з Броварів та ОСББ “Добробут Чугуєва” з Чугуєва,  отримали фінальну частину гранту на впровадження енергоефективних заходів за проектом “Перші ластівки”. 

Об’єднання співвласників цих будинків з березня 2019 року є учасниками пілотного проекту для тестування процедур Фонду енергоефективності і виконали всі роботи по модернізації будинку за Пакетом заходів “А”.

Загальна вартість проекту з енергомодернізації будинку ОСББ “Грушевського 13-А” становила 509 тис 750 грн, а виплачено  295 тис 691 грн гранту. 

Загальна вартість проекту з енергомодернізації будинку ОСББ “Добробут Чугуєва” становила 486 тис 490 грн, а виплачено 291 тис 894 грн гранту. 

Гранти виплачено за рахунок коштів Цільового фонду багатьох донорів, що адмініструється — IFC, група Світового банку. Кошти  цього фонду сформовані за рахунок внесків Європейського Союзу та уряду Німеччини. Також частина грантів оплачено проектом «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I) в Україні», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ GmbH) за дорученням Уряду Німеччини.

Відповідно до рекомендацій енергоаудиторів, в обох будинках було встановлено індивідуальний тепловий пункт (ІТП), замінено та теплоізольовано трубопроводи системи опалення, а також здійснено балансування систем опалення. Реалізація цих заходи дозволила підвищити клас енергоефективності будинку в Броварах та Чугуєві з найнижчого  G до посереднього F. 

Наталія Ретта, Голова ОСББ “Грушевського 13-А” каже, що після здійснення всіх запланованих заходів розподіл тепла в будинку та по квартирах став рівномірним, температура комфортна у всіх приміщеннях, немає великого розкиду між максимальними та мінімальними показниками. А ще співвласники будинку зафіксували хороший економічний ефект, зокрема взимку економія на теплі становила 20%.

лас

Питоме споживання енергії будівлі на Грушевського 13а до енергомодернізації становило 236 кВт *год/м2, після  реалізації проекту 201 кВт*год/м2., а розрахункове енергоспоживання системи опалення до впровадження заходів становило 905,39 тис кВт*год/рік. Після проведення енергоефективних заходів  розрахункове енергоспоживання системи опалення в будинку ОСББ “Грушевського 13-А” зменшилося до 697,45 тис кВт*год/рік При цьому питомі викиди СО2 скоротилося  з 65,1 кг/м2  до 39,64 кг/м2.

Після проведення сертифікації енергетичної ефективності будинку ОСББ “Грушевського 13-А” зафіксовано, що загальний рівень економії на енерговитратах становить  23%, а це 262 715 тис грн на рік.

ОСББ “Добробут Чугуєва” також має значну економію на енерговитратах після здійснення модернізаційних робіт більше 16%, тобто понад 144 тис грн в рік цей будинок буде економити. Після проведення енергоефективних заходів  розрахункове енергоспоживання системи опалення в будинку ОСББ “Добробут Чугуєва” зменшилося з 694,29 тис кВ*год/рік до 579,87 тис кВ*год/рік

лас

“ОСББ з Чугуєва  успішно впровадило комплекс енергозберігаючих заходів з використанням новітніх технологій та матеріалів. І тепер співвласники будинку зможуть економити більше ніж 15% на опаленні, і вже підвищили комфорт у своїх квартирах” — коментує Артур Денисенко, координатор проекту “Підтримка національного Фонду енергоефективності та програм екологічних реформ (S2I) в Україні”.

Олег Масленніков, регіональний консультант IFC з підтримки Фонду ЕЕ Харківської області додає, що реалізація цих заходів в ОСББ “Добробут Чугуєва” є зразком якості і відповідності, як має виглядати модернізована система опалення із дотриманням державних будівельних норм. Така модернізація дає  економію енергоресурсів, підвищення комфорту у квартирах та зниження витрат на опалення із сімейних бюджетів. 

 

Довідково

"Перші ластівки" це пілотний проект Фонду енергоефективності, який розпочав свою роботу в грудні 2018 році для тестування процедур Фонду. Для його впровадження було відібрано 15 ОСББ з усієї України (станом на сьогодні тільки 10 ОСББ продовжили роботу в проекті), що відрізняються за кількістю співвласників, площею будівель та субсидіантів. 

Проект створений, щоб протестувати покроковий «шлях клієнта Фонду» та вдосконалити робочі процедури: від енергоаудиту до верифікації енергоефективних заходів. Відібрані учасники  «Перших ластівок» проходять всі етапи впровадження проекту, передбачені процедурами Фонду енергоефективності. 


Повністю завершили роботи з модернізації та отримали грант ОСББ “Липи 2” з Новояворівська, ОСББ “Повітряна 92” зі Львова , ОСББ “Грушевського 13-А” з Броварів та ОСББ “Добробут Чугуєва” з Чугуєва.

Share:

(0) Коментарі(в)