Перейти до основного вмісту

В Маріуполі працює нова програма підтримки енергоефективних заходів для ОСББ

В Маріуполі працює нова програма підтримки енергоефективних заходів для ОСББ

В Маріуполі працює нова програма підтримки енергоефективних заходів для ОСББ

Наприкінці 2019 року у Маріуполі затверджено нову міську програму «Енергоефективний дім», яка передбачає відшкодування частини витрат на енергомодернізацію багатоквартирних будинків і частини відсоткових ставок за кредитами на енергоефективні заходи для ОСББ. Програма була створена в рамках співпраці муніципалітету з Фондом енергоефективності. 

ОСББ міста можуть розраховувати на компенсацію до 80% всіх витрат на впровадження заходів з термомодернізації будинку та майже всієї відсоткової ставки (окрім 2%) за умови потреби у кредитних коштах. Загальний обсяг фінансування програми на три роки становить 40 млн грн. Нагадаємо, що станом на 2019 рік у Маріуполі створено 715 ОСББ, в які входить близько 740 будинків. Вони складають 40% всього житлового фонду міста.

Фонд енергоефективності допомагає ОМС адаптувати місцеві програми підтримки енергоефективності для ОСББ, щоб допомогти об’єднанням співвласників отримати додаткову фінансову підтримку від міста. На сьогодні між Фондом та 40 містами України і 3 обласними адміністраціями підписані Меморандуми про співпрацю для розвитку ініціатив енергоефективності, зокрема — внесення змін до місцевих програм підтримки ОСББ. 

Вже у 8  містах (Павлоград, Мелітополь, Рівне, Миколаїв, Маріуполь, Харків, Хмельницький, Полтава) затверджено зміни до програм підтримки енергоефективних заходів для ОСББ. Ще 10 міст, спільно з Фондом енергоефективності, працюють над адаптацією місцевих програм до вимог програми “Енергодім”.

Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності, наголошує, що наявність місцевих програм є ключовою умовою для масштабного впровадження Програми “Енергодім” по всій Україні. 

Нагадаємо, що Меморандум про співпрацю між Фондом та міською радою Маріуполя було підписано у жовтні 2019 року

1

(0) Коментарі(в)