Перейти до основного вмісту

Вінницькі ОСББ отримають позики на пільгових умовах для реалізації енергоефективних заходів

Вінницькі ОСББ отримають позики на пільгових умовах для реалізації енергоефективних заходів

Вінницькі ОСББ отримають позики на пільгових умовах для реалізації енергоефективних заходів

 

Вінницька міська рада затвердила рішення щодо надання додаткового фінансування двом об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, які беруть участь у Програмі «Енергодім» Фонду енергоефективності. ОСББ «Стельмаха-11» та «Антонова 12» зможуть якнайшвидше утеплити фасад, дах і підвал, замінити вікна та двері, провести реконструкцію системи водопостачання та опалення або встановити індивідуальний теплопункт. Міськрада через МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» профінансує роботи, після чого Фонд відшкодує від 40 до 70% їхньої вартості. Для ОСББ відсоткові ставки мінімальні — від 3 до 5%, максимальна сума позики — до 70% загальної вартості будівельних робіт.

«Такий механізм підтримки — чудовий стимул для ОСББ брати участь у Програмі “Енергодім”. Це рішення, яке демонструє чітку спрямованість Вінницької міської ради на енергонезалежність містян. Це прояв турботи про вінничан — покращення їхніх умов життя та економія витрат на комунальні платежі, — прокоментував Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — Досвід інших країн демонструє, що такі ініціативи підвищення енергоефективності житлової сфери, як Програма “Енергодім”, досягають піку результативності за умови ефективної синергії зусиль і розміру відсотків за кредитами на рівні 3% річних. Саме такі можливості створені у Вінниці. Під час воєнного стану, коли банки не кредитують ОСББ, підтримка держави і територіальних громад стає вирішальною. Ми вдячні місцевій владі Вінниці за залученість до модернізації житла громади, а також ОСББ міста за надзвичайно активну позицію. На мою думку, така ініціатива має стати гарним прикладом для інших українських громад».

Водночас Єгор Фаренюк нагадав, що прийом нових заявок на участь у Програмі «Енергодім» тимчасово призупинений. Можливість реалізувати свої проєкти мають ті ОСББ, які стали її учасниками до початку війни. Проте Фонд енергоефективності робить усе, щоби якомога швидше відновити прийом нових заявок. Також команда Фонду працює над розробкою максимально легкого пакету заходів. Ключова ціль — надати великій кількості українців можливість енергомодернізувати своє житло.

Вінниця — серед лідерів за рівнем самоорганізації мешканців багатоповерхівок: житловий фонд міської територіальної громади нараховує 2098 багатоквартирних будинків, у 43,8% з яких створені ОСББ. Реалізація ініціативи з надання позик на впровадження енегоефективних заходів стала можливою після затвердження міськрадою у серпні 2021 року відповідних змін до Програми розвитку та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької міської територіальної громади на 2014–2023 роки. Протягом наступних двох місяців планується ухвалити рішення щодо надання позик ще трьом ОСББ — «Янгеля, 46», «Ватутіна-28» та «Вікторія-42А». Загалом учасниками Програми «Енергодім» у Вінниці є 13 ОСББ. Наступного року продовжать кредитування ОСББ, які не отримають додаткової підтримки 2023-го.

Фонд енергоефективності реалізує Програму «Енергодім» з 2019 року — відтоді сотні багатоповерхівок запровадили заходи, що зменшили рахунки за комунальні послуги та якісно змінили життя у будинках. Позикові кошти МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій», які ОСББ зможуть задіяти для реалізації заходів за Програмою «Енергодім», дадуть змогу місту реалізовувати реформу житлового господарства, а мешканцям — отримувати послуги належного рівня.

Ознайомитись із рішенням Вінницької міської ради можна за посиланням: https://tinyurl.com/59etkt9n 

Детально про Програму «Енергодім» читайте на сайті.

Share:

(0) Коментарі(в)