Перейти до основного вмісту

Реалізація енергоефективних проектів у період дії воєнного стану: досвід ОСББ «Клима Савура 28» з міста Луцьк

Реалізація енергоефективних проектів у період дії воєнного стану: досвід ОСББ «Клима Савура 28» з міста Луцьк

Реалізація енергоефективних проектів у період дії воєнного стану: досвід ОСББ «Клима Савура 28» з міста Луцьк

ОСББ «Клима Савура 28» з міста Луцьк - одне з тих героїчних об’єднань, що у період дії воєнного стану завершили енергомодернізацію свого будинку в рамках Програми «ЕНЕРГОДІМ». Крім того, це єдиний будинок, який скористався всіма п’ятьма можливими кроками Програми. Економія на опаленні минулого опалювального сезону, коли проєкт ще не був завершений, склала майже 50 %. Це результат участі  ОСББ у Програмі «ЕНЕРГОДІМ».

ОСББ «Клима Савура 28» створене у дев’ятиповерховому будинку, який був збудований тридцять п’ять років тому. У цьому будинку мешкає 71 родина, які згуртувалися та попри всі виклики воєнного часу енергомодернізували свій дім за Програмою «ЕНЕРГОДІМ». Зокрема, співвласники цього будинку обрали пакет Б “Комплексний” Програми та виконали такі роботи: 

- встановлення вузла комерційного обліку теплової енергії;

- встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП);

- заміна та теплоізоляція трубопроводів системи внутрішнього теплопостачання та гарячого водопостачання в неопалювальних приміщеннях;

- гідравлічне балансування системи опалення шляхом встановлення автоматичних (балансувальних) клапанів;

- комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін, опалювальних та неопалювальних горищ (технічних поверхів) та дахів;

- заміна дверей тамбурів зовнішнього входу;

- заміна віконних та балконних дверних блоків у приміщеннях (місцях) загального користування будівлі;

- утеплення скління та часткова заміна наявних балконів і лоджій у квартирах.

«Наше ОСББ створене у 2020 році спеціально для участі в Програмі «ЕНЕРГОДІМ». Одного разу я випадково натрапила на інформацію про проведення вебінару щодо можливостей цієї Програми, зареєструвалась, послухала і мене надзвичайно надихнули історії успіху ОСББ з нашого регіону, які на той час вже мали гарні результати, я зрозуміла, що це можливо. Поділилася інформацією з сусідами і ми вирішили діяти. Вже на перших, установчих зборах співвласників був присутній регіональний радник Програми підтримки Фонду IFC Петро Лавринюк, який дуже доступно все пояснив людям, втілив віру, що все у нас вийде і надалі, протягом всього періоду реалізації проекту, допомагав та підтримував нас», - розповіла Лілія Залуська, голова правління ОСББ «Клима Савура 28».    

Разом з тим, вона додала, що, звичайно, серед співвласників були і ті, які не підтримували участі у Програмі, проте спільними зусиллями вдалось переконати і їх, а результат тепер радує всіх.

«На початку було дуже багато хвилювань, але крок за кроком ми рухалися вперед і врешті маємо чудовий результат, який тішить всіх. Наша занедбана «панелька» перетворилась на красиву, теплу та комфортну для проживання будівлю. Минулого опалювального сезону ми ще не завершили реалізацію проєкту, але вже на той час мали економію на опаленні в середньому близько 50 % порівняно з попередніми сезонами. Крім того, після ЖЕКу нам залишився брудний, занедбаний підвал, в якому постійно стояла вода, тепер там сухо і все приведено до ладу. Загалом ми зробили колосальну роботу і дуже вдячні Фонду та всім, хто нам допомагав, за таку можливість», - сказала Лілія Залуська.

Також, голова правління ОСББ «Клима Савура 28» відмітила, що війна, звичайно, налякала всіх, але не зупинила процес реалізації їхнього проекту.

«Коли почалась війна, у нас залишилися невиконаними роботи з утеплення технічних поверхів і дах. Ми дуже хвилювались як все буде, лютий перечекали, а потім, дякуючи підряднику, вирішили продовжити роботи. Він заздалегідь заготував матеріали і таким чином нам вдалось виконати всі роботи. У такий складний час наші люди стають більш згуртованими і націлені на допомогу один одному. Саме таку допомогу ми відчули від нашого підрядника і дуже вдячні йому за це», - наголосила Лілія Залуська.

Основні показники проекту:

- загальна вартість проекту – ≈ 9,1 млн грн, з яких 6,4 млн грн – розмір гранту, виплаченого Фондом енергоефективності за Програмою «ЕНЕРГОДІМ», остання виплата відбулась у жовтні поточного року;

- власний внесок співвласників загалом склав близько 2,7 млн грн;

- вартість робіт для однієї квартири площею 60 кв/м2 склала 37,9 тис грн або 630,9 грн/м2.

Заощадження:

- прогнозоване cкорочення споживання енергії, розраховане енергоаудитором – 36,1 %;

- прогнозована  річна економія коштів на потреби опалення на весь будинок складає 620,2 тис грн;

- заявлене річне скорочення викидів СО2 – 105,3 тон/рік.

Нагадаємо, що Програма «ЕНЕРГОДІМ» фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

Дізнатися більше про Програму «ЕНЕРГОДІМ» можна на нашому сайті за посиланням: https://energodim.org/

Також, звертаємо увагу, що 30 березня Наглядова рада Фонду енергоефективності тимчасово призупинила дію ряду норм Програми «ЕНЕРГОДІМ», чим спростила подання Заявок.

Share:

(0) Коментарі(в)