Перейти до основного вмісту

Термомодернізація громад за спрощеним пакетом Програми «Енергодім»

Термомодернізація громад за спрощеним пакетом Програми «Енергодім»

Термомодернізація громад за спрощеним пакетом Програми «Енергодім»

Про зміни у пакеті «А» Програми «Енергодім» фахівці Фонду енергоефективності розповіли представникам громад, обласних і районних військових адміністрацій. На дві такі презентації завітали майже 300 учасників. Головною новиною заходів стало те, що Фонд розпочав прийом заявок від ОСББ за спрощеним пакетом, який передбачає компенсацію 40% вартості впроваджених заходів.

«Ми розробили спрощений пакет “А”, щоби дати можливість ОСББ підготуватися до нового опалювального сезону, — прокоментував Дмитро Сирих, начальник відділу верифікації Фонду енергоефективності. — Фактично з кінця лютого 2022 року ми не приймали нові заявки за Програмою “Енергодім”, а лише обробляли ті, що надійшли до початку війни. Спрощення пакету “А”, який містить один обов’язковий захід — встановлення індивідуального теплового пункту, поновило прийом заявок. Ми зупинилися саме на цьому заході, тому шо він найбільш простий у впровадженні та забезпечує швидкі ефективні результати — підвищення комфорту та зниження енергоспоживання. Адже мешканці будинків, у яких встановлені ІТП, регулюють подачу тепла залежно від погодних умов і сплачують виключно за фактичні потреби. Термін окупності такого теплового пункту — один опалювальний сезон. ОСББ, які зараз подають заявки, встигнуть встановити необхідне обладнання до початку зими. Максимальний строк реалізації проєкту за спрощеним пакетом — шість місяців (з можливістю продовження ще на три місяці). Цього часу достатньо для встановлення ІТП та затвердження Фондом всіх документів, адже їхній перелік ми також скоротили».

Після загальних зборів та ухвалення рішення про участь у Програмі «Енергодім», отримання енергетичного сертифікату і проведення фотофіксації ОСББ може надсилати заявку до Фонду енергоефективності. Після виконання робіт ОСББ подає до Фонду, зокрема, копії актів приймання виконаних будівельних робіт (за формою № КБ-2в), енергетичний сертифікат будівлі (виготовлений після впровадження заходів), звіт за результатами перевірки впровадження проєкту з фотофіксацією і паспорт обладнання, що підтверджує його відповідність технічним вимогам. Фонд не вимагає подання проєктної документації та не фінансує її вартість.

«Максимальна сума гранту — 500 000 гривень — саме стільки бронюватимемо за ОСББ, щоби гарантувати успішну реалізацію проєкту, — прокоментував Юрій Збираник, начальник відділу сталого розвитку Фонду. — Як і раніше, за умовами Програми, 40% вартості проєкту має становити власний внесок ОСББ, 20% — кошти з інших джерел. Такими джерелами можуть бути місцеві програми, банківські кредитні кошти та револьверні фонди. Наразі ми активно працюємо як з громадами щодо запровадження відповідних програм підтримки ОСББ, так і з банками щодо низьких відсоткових ставок кредитування ОСББ. Впевнені, що така допомога значно збільшить кількість учасників Програми за спрощеним пакетом, які після відновлення прийому заявок за комплексним пакетом зможуть взяти участь і у ньому, ґрунтовно термомодернізувавши свої будинки».

Маєте запитання щодо Програми «Енергодім»? У кожній області України працюють регіональні радники Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC, готові надати консультації. Крім того, ви можете звернутися до відділу супроводу проєктів Фонду за телефоном +38 (044) 222-95-90 або на електронну пошту support@eefund.org.ua.

 

(0) Коментарі(в)