Дрогобицьке ОСББ «Перлина» скоротило споживання енергії на понад 35%
До початку повномасштабної війни мешканці дев’ятиповерхівки 1978 року побудови з міста Дрогобич вирішили взяти участь у Програмі «Енергодім». Вибрали пакет «Б», який передбачає комплексну термомодернізацію будинку. Реалізовували енергоефективні заходи у період дії воєнного стану: за отриманий від Фонду грант виконали комплекс робіт з теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін, опалювальних і неопалювальних горищ (технічних поверхів), а також дахів.
«Наш будинок розташований у центрі міста — це стара забудова, яка потребувала модернізації, — коментує Галина Григорівна Дівчур, голова ОСББ “Перлина”. — Раніше ми вже брали участь в інших ініціативах — так замінили вікна та двері. Але цього було недостатньо: фасад будинку почорнів, тепловтрати досягали високого рівня, дах також потребував ремонту. Про “Енергодім” дізналися від Галини Когут — регіональної радниці Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC у Львівській області. Провели загальні збори ОСББ, у результаті — мешканці будинку охоче погодились із необхідністю термомодернізувати будинок».
Основні показники проєкту ОСББ «Перлина»:
Загальна вартість проєкту — 6,9 млн грн, з яких 4,8 млн грн — грант, виплачений Фондом енергоефективності.
Власний внесок співвласників будинку — 2,1 млн грн.
Вартість робіт для однієї квартири (площа — 60 м²) — 17 тис. грн.
Прогнозовані заощадження:
Скорочення споживання енергії (розраховане енергоаудитором) — понад 35%.
Річна економія коштів на потреби опалення всього будинку — 679 тис. грн.
Річна економія коштів на потреби опалення однієї квартири (площа — 60 м²) — 5,5 тис. грн.
Заявлене річне скорочення викидів СО2 — 235,4 т/рік.
Дрогобич — одне з небагатьох міст країни, яке під час війни надає підтримку ОСББ для реалізації енергоефективних заходів у межах Програми «Енергодім». Тут діє місцева цільова програма «Тепла оселя» — це механізм співфінансування частини заходів з енергозбереження. ОСББ, які увійшли до перших 500 учасників Програми «Енергодім», можуть отримати компенсацію у розмірі 10% вартості виконаних робіт. 30% компенсують ОСББ, які не увійшли до перших 500 учасників.
«Фонд енергоефективності надав нам грант, який покрив 70% витрат, додатково отримали фінансову допомогу від міста — 10% вартості виконаних робіт, — зазначає Галина Григорівна Дівчур. — Також взяли позику в банку, яку активно виплачуємо — плануємо завершити виплати за два роки, хоча банк дає можливість зробити це до 2029-го. Сьогодні наш будинок змінився як зовнішньо, так і внутрішньо — у квартирах на 50–70% знизилося споживання газу. Допомагає економити і система індивідуального опалення — дім відключений від централізованого теплопостачання. Всі квартири будинку — а це 104 домогосподарства — тепер живуть у значно комфортніших умовах і витрачають менше коштів на комунальні платежі».
У вас виникли запитання? Ми радо надамо відповіді на них. За консультацією звертайтеся до регіональних радників Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC та відділу супроводу проєктів Фонду (+38 044 222-95-90, support@eefund.org.ua).
Нагадаємо, нещодавно Фонд спростив пакет «А» Програми «Енергодім»
(0) Коментарі(в)