Перейти до основного вмісту

Презентація програм Фонду для ОСББ Вознесенська

Презентація програм Фонду для ОСББ Вознесенська

Презентація програм Фонду для ОСББ Вознесенська

Фонд енергоефективності провів зустріч із головами ОСББ Вознесенська Миколаївської області. Учасники заходу ознайомились з програмами Фонду — можливості, які вони надають, особливості реалізації проєктів, механізм і розмір компенсації за виконані роботи. Наразі Фонд надає гранти об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків у межах двох своїх програм — «Енергодім» і «ВідновиДІМ».

Програму «Енергодім», головна мета якої — впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках, Фонд запустив 2019 року. Відтоді тисячі мешканців українських багатоповерхівок змінили умови життя у власних квартирах: знизили рівень споживання енергії, отже — зменшили суми у платіжках за комунальні послуги, підвищили вартість квартир, зменшили витрати на ремонт будинку та продовжили термін його експлуатації. ОСББ, які беруть участь у Програмі, отримують від Фонду до 70% компенсації вартості проєктів.

«Зараз у межах цієї Програми ми реалізуємо подані до війни проєкти, — зазначила Анастасія Щербиніна, провідна експертка відділу верифікації Фонду енергоефективності. — Після початку повномасштабного вторгнення ми не мали змоги приймати нові заявки: статутний капітал Фонду не поповнювався, адже першочергове завдання сьогодні — оборона країни. Та ми вивільнили кошти, зарезервовані за проєктами ОСББ, які не реалізували їх у встановлений термін. Щоб надати можливість якомога більшій кількості ОСББ підготуватися до нового опалювального сезону, ми розробили спрощений пакет Програми “Енергодім” і вже приймаємо заявки за ним. Цей пакет містить лише два заходи: встановлення або модернізація індивідуального теплового пункту, за необхідності — встановлення вузла комерційного обліку тепла. ІТП — найбільш простий в реалізації та найбільш швидкоокупний захід, який дозволяє покращити умови життя та економити енергію. Він окупається за один-два опалювальні сезони, при цьому автоматика ІТП підтримує комфортний температурний режим залежно від погоди. Фонд компенсує 40% вартості проведених робіт, але не більше 500 000 грн на один проєкт. ОСББ, які зараз подадуть заявки на участь у Програмі, встигнуть встановити обладнання і провести необхідні роботи вже цього року».

З листопада 2022-го Фонд реалізує ще одну ініціативу — Програму «ВідновиДІМ», учасникам якої надає гранти на відновлення пошкоджених внаслідок бойових дій будинків. Зараз пілотний етап цієї Програми дії на території шести областей, зокрема Миколаївської. «Брати участь у ній можуть будинки без порушення механічної стійкості та несучої здатності конструкцій, — прокоментувала Анастасія Щербиніна. — За отриманий від Фонду грант ОСББ замінюють або ремонтують пошкоджені віконні та балконні блоки, зовнішні двері, ремонтують фасади та покриття будинку, а також обладнання дахових котелень та інженерних мереж. Фонд компенсує 100% вартості матеріалів і робіт, максимальна сума — 7,2 млн грн на один об’єкт відновлення. Звертаємо увагу, що всіх підрядників і виконавців послуг вибирають виключно ОСББ — Фонд не впливає на таке рішення. Тому закликаємо відповідально ставитися до цього етапу реалізації проєкту. Щоб допомогти ОСББ, ми розробили вимоги до підрядних організацій, а також граничні вартості робіт, що унеможливлюють маніпуляції недобросовісних виконавців робіт. На превеликий жаль, Миколаївська область значно постраждала від російських обстрілів — тож запрошуємо ОСББ до участі у Програмі».

Плануєте взяти участь у програмах Фонду, але маєте додаткові запитання? За консультацією звертайтеся до регіональних радників Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC та відділу супроводу проєктів (+38 044 222-95-90, support@eefund.org.ua). Завжди раді допомогти!


Детальніше про переваги встановлення ІТП читайте у матеріалі.

(0) Коментарі(в)