Перейти до основного вмісту

Мінрегіон закликав мешканців ОСББ приєднатися до Програми “Енергодім”

Мінрегіон закликав мешканців ОСББ приєднатися до Програми “Енергодім”

Мінрегіон закликав мешканців ОСББ приєднатися до Програми “Енергодім”

Міністерство розвитку громад та територій України закликало мешканців багатоповерхівок через ОСББ розпочати співпрацю з Фондом енергоефективності, щоб вже наступного року відчути всі переваги енергоощадного житла.

«Наразі у Фонді є понад 2,5 мільярда гривень, але їх не використано. Навіть заявок на таку суму не подано. Поки що Фонд не працює на повну через низьку активність людей», — зазначила Наталія Хоцянівська, заступник Міністра розвитку громад та територій України, передає прес-служба міністерства.

За її словами, мешканці енергоефективних житлових будинків сплачують за опалення вдвічі менше, саме тому модернізація житлових будинків є надзвичайно перспективним напрямком.

За даними Мінрегіону, наразі з 33 тисяч створених ОСББ 282 подали заявки до Фонду. 

Програма «Енергодім» Фонду енергоефективності передбачає часткову компенсацію витрат на заходи з термомодернізації будинків та повний супровід проекту.

Зокрема, Програма має два пакети заходів «Легкий» та «Комплексний». ОСББ може отримати грант з часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності до 70% на попередній енергоаудит, розробку проектної документації та її експертизу, послуги з технічного та авторського нагляду, обстеження інженерних систем та сертифікацію енергетичної ефективності будівлі. Очікуване скорочення споживання енергоресурсів у багатоквартирних будинках, в залежності від обраного пакета заходів, складає від 20% до 60%.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті energodim.org. Також можна проконсультуватися з регіональним менеджером за посиланням https://eefund.org.ua/#how_to_apply_header_block

(0) Коментарі(в)