Перейти до основного вмісту

В Україні діє 32 982 ОСББ — дослідження Мінрегіону

В Україні діє 32 982 ОСББ — дослідження Мінрегіону

В Україні діє 32 982 ОСББ — дослідження Мінрегіону

Міністерство розвитку громад та територій України разом з експертами Офісу підтримки реформ провели кількісну оцінку функціонування ОСББ в Україні. Фахівці Мінрегіону, наголошують, що ефективне управління спільним майном є передумовами формування та успішної реалізації державної житлової політики, а також впровадження енергоефективних заходів.

Щоб оцінити кількісні показники функціонування ОСББ було зібрано та опрацьовано відомості Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 20 січня 2020 року.

За результатами аналізу, діючих ОСББ на сьогодні в Україні є 32 982. Мінрегіон зазначає, що без урахування ОСББ в Автономній Республіці Крим, Донецькій та Луганській областях (на територіях яких відбуваються бойові дії), залишиться лише 27 010 об’єднань.

Розподіл ОСББ за населеними пунктами показує, що найбільша кількість ОСББ зареєстрована в містах, проте є об’єднання у селищах міського типу та селах, які не можна залишати поза увагою. Згідно дослідження, серед голів ОСББ — 17 676 жінок та 15 762 чоловіків. Цікавим є те, що такий розподіл спостерігається протягом всього часу зі створення перших ОСББ.

Найбільшу кількість ОСББ було зареєстровано у Донецькій та Дніпропетровській (4 214 та 3 279 відповідно) областях, дещо менше організацій у Львівській (2912) та Одеській (1885) областях, найменше – у Чернівецькій (428), Кіровоградській (442) та Чернігівській (445) областях. 

Деталі дослідження можна знайти тут.

Нагадаємо, що минулого місяця Мінрегіон провів дослідження, яке показало високий рівень зацікавлення ОСББ щодо впровадження енергоефективних заходів у своїх будинках

 

(0) Коментарі(в)