Перейти до основного вмісту

Три громади з Волині розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності у межах програми “Енергодім”

Три громади з Волині розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності у межах програми “Енергодім”

Три громади з Волині розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності у межах програми “Енергодім”

29 грудня 2020 року Фонд енергоефективності та три сільські і селищні ради Волинської області дистанційно підписали Меморандуми про співпрацю у межах Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків  “Енергодім”.

Фонд енергоефективності та селищні ради Зимного, Старої Вижівки та Дубового Волинської області домовилися разом підтримувати та розвивати ініціативи, що стимулюють енергомодернізацію багатоповерхівок у регіоні. 

Під час заходу Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності презентувала сторонам-підписантам Програму “Енергодім” та додала, що Волинська область є одним із лідерів впровадження енергоефективних заходів у регіоні. 

Співпраця Фонду з містами — це важливий напрямок популяризації енергоефективності.  Ми постійно працюємо над удосконаленням програми “Енергодім”. Зокрема, у наступному році плануємо запустити IT-платформу, яка надасть можливість ОСББ подавати документи на участь у програмі онлайн” — зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.

У свою чергу, В'ячеслав Католик, голова Зимнівської сільської ради зазначив, що програма Фонду надає всі інструменти для технічного переоснащення житлового фонду, що є надзвичайно актуальною ініціативою, адже багато будинків у регіоні мають незадовільний технічний стан та потребують значних капіталовкладень у модернізацію.

Сподіваємося на поглиблення співпраці з Фондом і засвідчуємо готовність селищної ради плідно співпрацювати у напрямку популяризації енергоефективних заходів у будинках”, - підкреслив В'ячеслав Католик.

Пріоритетом роботи нашої сільської ради є спрямування зусиль і фінансового ресурсу на покращення енергоефективності комунальних установ територіальної громади”, - додав Роман Троцюк, голова Дубівської селищної ради. 

У свою чергу, Василь Камінський, голова Старовижівської громади повідомив, що потенціал для реалізації таких енергоефективних проектів є дійсно значним, адже на території Старої Вижівки є близько 50 багатоквартирних будинків, з яких у десяти створені ОСББ. Один із них вже є учасником програми “Енергодім”, завдяки чому мешканці будинку зможуть перекрити дах, утеплити фасад, замінити вікна та двері фактично за 30 % вартості проекту – інші 70% відшкодовує держава у вигляді гранту Фонду.   

Потребу у застосуванні енергоощадливих технологій відчувають і мешканці інших багатоповерхівок, в яких створені ОСББ, а також ті, в яких їх ще немає. Сьогодні ми зробили перший крок у напрямку тісної співпраці з   Фондом енергоефективності,  яка дасть змогу реалізувати безліч проектів у сфері модернізації багатоповерхівок”, - додав Василь Камінський.

Стати учасником Програми “Енергодім” може будь-яке ОСББ, що прагне зробити свою оселю енергоефективною, безпечною, зручною та економною. Фонд забезпечує всебічну підтримку та проводить консультації, щоб процес заповнення заявок та технічної документації був максимально зрозумілим для мешканців та голів ОСББ.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті energodim.org. Також можна проконсультуватися з регіональним менеджером за посиланням: https://energodim.org/detalna-informatsiia/#find-cosult

Актуальна інформація про кількість ОСББ-учасників програми «Енергодім» міститься на карті.  

Нагадаємо, що з 1 січня почне діяти нова редакція Програми «Енергодім», що передбачає спрощення умов участі  та зменшення фінансового навантаження на ОСББ.  

 

 

 

(0) Коментарі(в)