Перейти до основного вмісту

Представники IFC та Фонду енергоефективності відвідали відновлені будинки в Ірпені

Представники IFC та Фонду енергоефективності відвідали відновлені будинки в Ірпені

Представники IFC та Фонду енергоефективності відвідали відновлені будинки в Ірпені

29 квітня представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міжнародної фінансової корпорації (IFC) і Фонду енергоефективності відвідали Ірпінь. У межах грантової Програми «ВідновиДІМ», яку реалізує Фонд у партнерстві з ЄС та IFC, тут тривають роботи з відновлення багатоповерхівок, пошкоджених внаслідок бойових дій.

Під час наступу російських військ і тимчасової окупації сотні житлових будинків Київщини зазнали руйнувань. Щоби допомогти мешканцям цих будинків повернутися до своїх домівок, Фонд енергоефективності запустив грантову Програму «ВідновиДІМ». Вона покликана якнайшвидше відновити багатоповерхівки — фінансує 100% необхідних для цього будівельних робіт і матеріалів. Грант виплачується двома частинами: перший транш — 70% — одразу після приєднання до Програми, другий — 30% — після завершення всіх робіт на проєкті. У межах фінансованої Європейським Союзом Програми ремонтують багатоквартирні будинки, у яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). IFC підтримує розробку операційної моделі, корпоративного управління, грантових програм і діяльності Фонду.

«За даними Світового банку, з 24 лютого 2022 року внаслідок вторгнення росії в Україну суттєво пошкоджені або зруйновані приблизно 1,4 мільйона одиниць житла, — зазначила Рана Карадшех, регіональна директорка IFC у Європі. — Орієнтовна вартість збитків сягнула 50 мільярдів доларів. Щоби допомогти відновити зруйновані війною житлові будинки у кількох областях України, зокрема у Сумській, Київській, Чернігівській, Житомирській, Миколаївській і Дніпропетровській, а також у місті Київ, IFC перенаправила 25 мільйонів доларів з Програми енергоефективності, яку підтримує ЄС. Станом на квітень вже відремонтовані вісім будинків, отже скоро майже 550 сімей зможуть повернутися додому. Ще у 42 будинках наразі триває реконструкція».

Скористалися перевагами Програми «ВідновиДІМ» й ірпінські об’єднання співвласників багатоквартирних будинків — «Джерело 50» та «Фаворит на Мінеральній». Загальна вартість проєкту ОСББ «Джерело 50» — багатоповерхівки 2015 року будівництва — понад 6,5 млн грн. Фонд енергоефективності повністю компенсує цю суму: тут замінюють віконні блоки, ремонтують фасад будівлі, пошкодження конструкцій даху, відновлюють зруйновані інженерні системи. Загальна вартість проєкту ОСББ «Фаворит на Мінеральній» — понад 8,5 млн грн, з яких 7,2 млн грн компенсує Фонд енергоефективності. У цьому будинку із 404 квартирами замінюють пошкоджені світлопрозорі огороджувальні конструкції, зовнішні та внутрішні тамбурні двері, ремонтують фасад.

«Завдяки партерам з ЄС нам вдалося запустити цю надзвичайно важливу Програму за максимально короткі терміни, — прокоментував Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — Наразі “ВідновиДІМ” фінансується виключно за рахунок донорських коштів Європейського Союзу. Грантова Програма допомагає людям повертатися у свої домівки, дає змогу не допустити подальших руйнувань будівель внаслідок атмосферних опадів. Ми вже отримали від ОСББ з різних регіонів 74 заявки на участь у Програмі, а це 5000 українських родин, які зможуть відновити свої будинки та повернутися до нормального життя. Все це стало можливо завдяки підтримці наших багаторічних партнерів з Європейського Союзу та IFC а також проактивній позиції українських ОСББ. Дякую вам за вашу наполегливість у відбудові України».

Учасники поїздки оглянули будинки «Фаворит на Мінеральній» та «Джерело 50» і поспілкувались із їхніми співвласниками. У межах Програми ремонтні роботи проводяться із урахуванням сучасних вимог щодо енергоефективності. Серед пріоритетів — не просто відновити житло, а зробити його по-справжньому комфортним.

Реагуючи на виклики сьогодення, Фонд енергоефективності постійно вдосконалює Програму «ВідновиДІМ» та спрощує процедури. Зокрема, від початку дії вона розширила свою географію. Сьогодні отримати грант на відновлення можуть ОСББ Миколаївської, Київської, Чернігівської, Житомирської, Сумської, Дніпропетровської областей та міста Київ. Зріс і максимальний розмір гранту, який може отримати один об’єкт відновлення, — з 6 до 7,2 млн грн. Крім того, розширився перелік робіт, що підлягають фінансуванню за Програмою, зокрема зараз у її межах є можливість відновлювати всі зруйновані інженерні системи житлового будинку. Ухвалив Фонд і зміни, покликані спростити вимоги щодо підтвердження аналогічного досвіду підрядників і постачальників, з якими ОСББ укладають договори для отримання фінансування. Загалом на реалізацію Програми Європейський Союз виділив 25 млн євро (зокрема, 5 млн євро — на пілотний етап, який реалізується зараз). 

Нагадаємо, нещодавно Фонд вніс зміни до своїх програм — «ВідновиДІМ» та «Енергодім».

(0) Коментарі(в)