Перейти до основного вмісту

Питання відбудови країни на Раді директорів Конфедерації будівельників України

Питання відбудови країни на Раді директорів Конфедерації будівельників України

Питання відбудови країни на Раді директорів Конфедерації будівельників України

Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності, взяв участь у засіданні Ради директорів Конфедерації будівельників України, присвяченому роботі бізнесу в умовах воєнного стану. Представники влади і будівельна спільнота об’єдналися для ефективної координації зусиль усіх, хто планує взяти активну участь у майбутній відбудові України.

«В умовах викликів сьогодення пріоритетним напрямом діяльності Фонду стало відновлення житлових будинків, пошкоджених внаслідок військової агресії росії проти України, зокрема реалізація Програми “ВідновиДІМ”, — зазначив Єгор Фаренюк. — Наразі впроваджуємо пілотний етап цієї Програми: отримали 68 заявок, 40 з них — схвалені, приблизно 30 ОСББ повністю або частково завершили проєкти з відновлення. На початковому етапі з’являються питання, на які ми оперативно реагуємо, вносимо зміни до Програми, надаємо консультації її учасникам».

Зокрема, під час реалізації Програми в ОСББ виникали проблеми з підготовкою пакету документів, пошуком фахових підрядників для виконання будівельних робіт, а також із завищенням вартостей робіт і матеріалів. Тому Фонд енергоефективності розробив чіткі вимоги до будівельних компаній і підрядників. Вони повинні мати мінімум трирічний досвід діяльності у будівельній галузі. Серед цього досвіду має бути виконання мінімум трьох аналогічних договорів протягом останніх трьох років (зокрема на об’єктах класу наслідків СС3). Крім того, Фонд встановив граничні вартості на будівельні роботи із матеріалами, зокрема на вікна, двері та фасади. Фахівці Фонду регулярно проводять семінари — і для ОСББ, і для підрядних організацій, під час яких надають індивідуальні консультації. Для залучення якомога більшої кількості ОСББ Фонд розширив географію Програми «ВідновиДІМ». Спочатку вона діяла на території Київської, Чернігівської, Житомирської та Сумської областей. Згодом до цього переліку додали ще дві області — Дніпропетровську та Миколаївську, а також місто Київ.

Продовжує Фонд опікуватися питаннями підвищення енергетичної ефективності житлового фонду України. Розглядає можливість додання енергоефективної складової і до Програми «ВідновиДІМ». А також і далі реалізовує Програму «Енергодім», змінюючи її відповідно до вимог часу. «Ми ввели в дію низку спрощень, що дало змогу ОСББ впроваджувати проєкти в умовах війни, — прокоментував Єгор Фаренюк. — Але в умовах тривалої кризи модель роботи Програми “Енергодім” потребує системного переформатування. Серед ключових проблем — відсутність кредитування для ОСББ і фінансування з державного бюджету, пошкоджені або повністю зруйновані будинки учасників Програми. Сьогодні необхідно врегулювати на рівні НБУ питання призупинення на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його закінчення нарахування процентів та комісій за кредитними договорами, а також створити державний револьверний фонд для фінансової підтримки учасників Програми. Сподіваємося, що нам вдасться якнайшвидше досягти домовленостей з усіма сторонами».

Приділяє увагу Фонд і налагодженню конструктивного діалогу між ОСББ і будівельним бізнесом — нещодавно було запущено маркетплейс. Це унікальний майданчик, покликаний допомогти бенефіціарам Фонду знаходити підрядників, а виробникам будматеріалів та підрядним організаціям ще раз прорекламувати свої товари і послуги перед реальними споживачами. Онлайн-майданчик активізує реалізацію проєктів Фонду, одночасно стимулюючи роботу будівельної галузі країни. Єгор Фаренюк закликав представників профільних компаній, девелоперів і генпідрядників долучатися до спільноти та знаходити цікаві проєкти.

 

Ознайомитися з роботою маркетплейсу можна на сайті.

Share:

(0) Коментарі(в)