Перейти до основного вмісту

«WINDO KYIV Conference». Плідна співпраця — швидке відновлення країни

«WINDO KYIV Conference». Плідна співпраця — швидке відновлення країни

«WINDO KYIV Conference». Плідна співпраця — швидке відновлення країни

Як пов’язані енергоефективність та якість світлопрозорих конструкцій — вікон і дверей будинків? Учасники «WINDO KYIV Conference» — провідного онлайн-івенту, який об’єднує професіоналів будівельної галузі України та світу, — поділилися досвідом розроблення і використання енергоощадливих конструкцій.

Єгор Фаренюк — директор Фонду енергоефективності — під час конференції розповів про діяльність Фонду, зокрема представив нову Програму з відновлення житлових будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій. «У довоєнний час наша діяльність була спрямована винятково на впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках, — зазначив він. — Ми реалізовували і далі реалізовуємо Програму “Енергодім”, яка передбачає надання ОСББ грантів для впровадження енергоефективних заходів з урахуванням кращих європейських практик. Серед таких заходів — і заміна світлопрозорих конструкцій. Та сьогодні наша діяльність розширилась — Програма “ВідновиДІМ” надає гранти, що покривають 100% витрат на роботи і матеріали, необхідні для відновлення будинків, що зазнали руйнувань внаслідок війни».

Учасники конференції дізналися про умови, засади і технічні аспекти Програми «ВідновиДІМ», а також вимоги до учасників, підрядників і будівельних компаній, що виконують роботи або надають послуги у межах цієї Програми. Головні принципи діяльності Фонду енергоефективності залишилися незмінними — прозорість і свобода вибору ОСББ всіх підрядних організацій. Дотримуючись цих принципів, Фонд не бере участі у відборі організацій для виконання будівельних робіт і заходів, не проводить акредитацій таких компаній.

«У процесі реалізації проєктів за Програмою “ВідновиДІМ” ми побачили, що в ОСББ виникає низка проблем, — поділився Єгор Фаренюк. — Але найбільша з них — пошук фахового, грамотного, порядного підрядника для виконання ремонтних і будівельних робіт. Водночас від роботи підрядника залежить те, наскільки якісним і швидким буде результат, чи пройде він верифікацію у Фонді. Для допомоги ОСББ ми розробили вимоги до будівельних компаній і підрядників: мінімальний період діяльності у будівельній галузі — три роки, наявність досвіду виконання не менше трьох аналогічних договорів протягом останніх трьох років (зокрема на об’єктах класу наслідків СС3), відсутність негативної інформації про організацію, кримінальних проваджень щодо неї. Крім того, ми встановили граничні вартості будівельних робіт, що включають матеріали та обладнання, необхідні для реалізації будівельних робіт.

Наприклад, для світлопрозорих конструкцій, що встановлюються в опалювальних приміщеннях, мінімальні технічні вимоги такі: монтажна товщина рами — не менше 70 мм, двокамерний склопакет (товщина — не менше 32 мм) з одним енергоефективним склом і заповненням інертним газом, максимальна ціна — 8000 грн/м² (з необхідними роботами зі встановлення)».

Сьогодні пілотний етап Програми реалізується на території Чернігівської, Житомирської, Сумської, Миколаївської, Дніпропетровської, Київської областей та у місті Київ. Максимальна сума гранту, який ОСББ може отримати на один об’єкт відновлення, збільшилась — з 6 млн грн до 7,2 млн грн. Наразі Програму «ВідновиДІМ» фінансує Європейський Союз. Фонд енергоефективності вже отримав 59 заявок (схвалені — 26), сума компенсації за якими становить майже 127 млн грн. Заміні або відновленню за цими заявками підлягають 4500 м² вікон, 1000 м² склопакетів і 200 м² дверей.

«Масштаби руйнувань будівель внаслідок російської агресії надзвичайно великі, — прокоментував Єгор Фаренюк. — І потреба у фінансовій підтримці українців у процесі відновлення будинків постійно зростає. Тому ми не припиняємо працювати над розвитком Програми “ВідновиДІМ”, поступово розширюємо її географію і шукаємо партнерів для співпраці у цьому стратегічно важливому для України напрямі».

Share:

(0) Коментарі(в)