Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності та влада Чорноморська розпочали співпрацю в рамках Програми «Енергодім»

Фонд енергоефективності та влада Чорноморська розпочали співпрацю в рамках Програми «Енергодім»

Фонд енергоефективності та влада Чорноморська розпочали співпрацю в рамках Програми «Енергодім»

Фонд енергоефективності та Чорноморська міська рада Одеської області оголосили про партнерство в межах Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”.

Відповідний Меморандум про співпрацю 11 грудня 2020 року в дистанційному режимі підписали Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності та Василь Гуляєв, міський голова Чорноморська.1

Сторони-підписанти Меморандуму взяли зобов’язання розвивати та популяризувати ініціативи з енергозбереження та енергоефективності в житловому секторі міста. 

Зокрема, документом передбачається, що спільна діяльність сторін сприятиме економії споживання енергетичних ресурсів та витрат на комунальні послуги об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), поліпшенню зовнішнього вигляду будівель, продовженню терміну їх експлуатації, підвищенню рівня комфорту та умов проживання у будинках, а також збільшенню їх ринкової вартості.

В рамках співпраці сторони погодили необхідність створення та підтримки діяльності центрів навчально-консультаційної допомоги для впровадження заходів з енергоефективності, а також розробку та впровадження системи моніторингу стану житлового фонду регіону.

В рамках онлайн-заходу Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності, розповіла про переваги та можливості Програми для ОСББ Чорноморська.

У Чорноморську вже створено 44 ОССБ. Ми розраховуємо, що ці ОСББ зможуть найближчим часом скористатися можливостями програми “Енергодім”. У підсумку хотілося б, щоб всі будинки міста через кілька років стали енергоефективними”, - зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.

Звітуючи про співпрацю з українськими містами, очільниця Фонду доповіла, що сьогоднішній меморандум став 140-м підписаним документом з муніципалітетами. Також вже затверджено 31 міську програму співфінансування енергоефективних заходів у житловому секторі.

“Крім того, на черзі ще близько 42 міст, з якими ми розпочали роботу цього року. Ми розраховуємо, що в кінці поточного року або на початку наступного ці програми будуть затверджені”, - додала Юлія Головатюк-Унгуряну.

Наразі у Чорноморську діє міська програма енергозбереження та енергоефективності на 2019-2022 роки, яка передбачає компенсацію частини кредиту і частини відсотків за кредитом на заходи, орієнтовані на використання альтернативних джерел енергії.

Водночас, умовами сьогоднішнього меморандуму передбачена можливість ОСББ паралельно брати участь й у Програмі «Енергодім». Таким чином, ОСББ можуть одночасно залучати кошти за двома програмами, що у підсумку дозволить зменшити фінансове навантаження на мешканців будинків та досягти ще більш суттєвої економії витрат на термомодернізацію оселі.

Василь Гуляєв, міський голова Чорноморська подякував Фонду за початок співпраці та засвідчив готовність міської ради адаптувати місцеву програму під Програму “Енергодім”. 

“Сьогодні ми підписали Меморандум про співпрацю з Фондом енергоефективності. Ще раніше було підписано розпорядження про створення робочої групи з реалізації заходів Програми “Енергодім”. Впевнений, що плідна робота, як міської ради, так і Фонду дасть позитивні результати”, - додав Василь Гуляєв.

Станом на 10 грудня Фонд енергоефективності отримав 282 заявки на участь у програмі “Енергодім”, з яких 20 - надійшло з Одеської області. 

 Нагадаємо, що що у вересні 2020 року відбувся ІІ Всеукраїнський форум Фонду енергоефективності, під час якого було підписано 27 Меморандумів про співробітництво між Фондом та меріями міст.1

 

(0) Коментарі(в)