Перейти до основного вмісту

Програмі «Енергодім» — чотири роки: головне

Програмі «Енергодім» — чотири роки: головне

Програмі «Енергодім» — чотири роки: головне

Фонд енергоефективності реалізує Програму «Енергодім» майже від початку своєї діяльності — з 2019 року. ОСББ, які беруть у ній участь, отримують гранти, що компенсують до 70% вартості енергоефективних проєктів. За отримані кошти вони можуть повністю модернізувати будинок, як результат — знизити споживання енергії та вартість комунальних послуг, підвищити комфорт проживання у квартирах. Протягом чотирьох років Фонд змінював Програму «Енергодім», враховуючи реалії часу.

Найбільшим викликом на шляху реалізації Програми стала повномасштабна війна. До 24 лютого 2022 року ОСББ могли вибрати один з двох пакетів енергоефективних заходів: «Легкий» (в середньому 20% економії на опаленні) або «Комплексний» (до 60% економії). Після вторгнення Фонд зупинив прийом нових заявок: статутний капітал не поповнювався, велика частина коштів була зарезервована за ОСББ. Щоби продовжити модернізацію житлового фонду, цього року Фонд вивільнив кошти, заброньовані за проєктами ОСББ, які не реалізували їх у встановлений термін, та спростив пакет «Легкий». У липні розпочався прийом нових заявок. У межах оновленого пакету ОСББ слід виконати два заходи: встановити індивідуальний тепловий пункт, за необхідності — вузол комерційного обліку тепла. Фонд компенсує до 40% вартості проєктів.

Щоби допомогти учасникам Програми у складних економічних умовах, Фонд невдовзі надаватиме прегрант на рівні 30%. Крім того, вдвічі зменшиться обов’язковий власний внесок ОСББ. Знайшов Фонд і нового партнера у банківському середовищі, який кредитуватиме ОСББ і в умовах воєнного часу. ГЛОБУС БАНК надаватиме кредити учасникам Програми вже з 6 вересня.

Попри всі перепони, Програма «Енергодім» впевнено демонструє свою ефективність: тисячі родин тепер мешкають в енергоощадних квартирах, маючи змогу регулювати температурний режим. За чотири роки ОСББ повністю або частково завершили будівельні роботи на 285 проєктах, а це 62 515 домогосподарств.

Долучайтеся до Програми «Енергодім» — тільки разом зможемо побудувати по-справжньому енергонезалежну країну.

 

(0) Коментарі(в)