Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності розпочав співпрацю з 9 громадами

Фонд енергоефективності розпочав співпрацю з 9 громадами

Фонд енергоефективності розпочав співпрацю з 9 громадами

18 травня 2021 року у рамках 23-ї Міжнародної виставки Aqua Therm Kyiv відбувся круглий стіл, присвячений модернізації житлового сектору України у співпраці з Фондом енергоефективності. 

Під час заходу 9 міських, селищних рад та територіальних громад-членів Асоціації "Енергоефективні міста України" (АЕМУ) підтримали початок реалізації проектів з комплексної енергомодернізації житла та розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності в рамках програми “Енергодім”.

Зокрема, це Баранівка (Житомирська обл.), Березань (Київська обл.), Глухів (Сумська обл.), Гола Пристань (Херсонська обл.), Долина (Івано-Франківська обл.), Краснопілля (Сумська область), Конотоп (Сумська обл.), Овруч (Житомирська обл.) та Славута (Хмельницька обл.).

Ці наміри закріплені у відповідних меморандумах, що були підписані 18 травня між керівництвом Фонду енергоефективності та представниками громад під час заходу.

1

У Долині зареєстровано 108 ОСББ, у Славуті – 48 ОСББ, Конотопі – 30, Глухові - 27, Голій Пристані  - 20, Овручі – 3, Краснопіллі – 1, Баранівці – 1.

Відкриваючи захід, Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності розповіла громадам про переваги програми “Енергодім” для українських міст та селищ, а також презентувала перші завершені енергоефективні проекти за програмою.

Кожна громада самостійно приймає рішення, який вид допомоги надавати ОСББ: чи відшкодувати відсотки за кредитом чи тіло кредиту, револьверні фонди - це теж хороший інструмент, головне - мати бажання допомогти. Фонд, у свою чергу, також готовий допомогти громадам”, - зазначила очільниця Фонду.

За її словами, Фонд енергоефективності продовжує активно розширювати карту партнерів серед муніципалітетів - до енергоефективних ініціатив вже приєдналися понад 210 громад з різних куточків України. В цих містах вже створені або ж плануються програми підтримки заходів з енергоефективності, які зменшать фінансове навантаження ОСББ. 

Святослав Павлюк, виконавчий директор АЕМУ наголосив, що міста, які мають довгострокове бачення розвитку енергоефективного сектору планують свою діяльність на багато років вперед, не очікуючи швидких результатів, тому в Україні є як міста-лідери, так і міста-початківці.

Деякі міста більш прогресивні у модернізації своїх будівель, деякі - менше...Фактично, від моменту початку цієї роботи до отримання перших результатів проходить близько чотирьох років”, - додав Святослав Павлюк.

У свою чергу, представники громад висловили сподівання на поглиблення співпраці з Фондом та збільшення кількості ОСББ у житловому секторі та кількості енергоощадних будинків загалом.

Місто Долина є одним із передових в плані енергоефективності. Розраховуємо на плідну співпрацю з Фондом та на підвищення добробуту наших мешканців”, - зазначив Іван Дирів, міський голова Долини.

Крім того, у рамках круглого столу представники Новояворівської, Миколаївської та Володимир-Волинської міських рад презентували власні програми розвитку енергоефективного сектору у своїх містах.

Зокрема, Галина Джулай, перша заступниця міського голови Новояворівська розповіла про успіхи у реалізації проектів з термореновації житла за програмою “Енергодім” у Новояворівську. За її словами, у 2021 році планується перевести усі будинки в ОСББ, щоб зробити для них доступною участь у Програмі Фонду.

Ми розраховуємо, що за 5 років всі будинки у Новояворівську будуть модернізовані”, - додала Галина Джулай.

Крім того, у рамках круглого столу Сергій Кошарук, радник-консультант з питань енергоефективності, екології та розвитку громад АЕМУ розповів про переваги створення револьверного фонду АЕМУ, як дієвого інструменту підтримки ОСББ. Наразі АЕМУ об’єднує більше 90 українських міст з усіх регіонів України. 

За його словами, якщо для співпраці Фонду з ОСББ щороку з місцевого бюджету виділяти кошти у револьверний фонд міст на запуск енергоефективних проектів для 100 квартир - 3,4 млн грн (50% вартості комплексної термомодернізації), то за 5 років: 3,5 тис. квартир отримають комплексну термомодернізацію та 17 млн грн буде на рахунку Револьверного фонду міст.

2

Актуальну інформацію про кількість та географію підписаних меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві Програми підтримки ОСББ-учасників Програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайтіhttps://energodim.org/

Як повідомлялося, 10 громад Рівненської області підписали меморандуми про співпрацю з Фондом енергоефективності.

3

(0) Коментарі(в)