Перейти до основного вмісту

Вибір підрядної організації для реалізації заходів, що здійснюються за участю Фонду енергоефективності: вимоги та принципи

Вибір підрядної організації для реалізації заходів, що здійснюються за участю Фонду енергоефективності: вимоги та принципи

Вибір підрядної організації для реалізації заходів, що здійснюються за участю Фонду енергоефективності: вимоги та принципи

Діяльність Фонду енергоефективності побудована на принципах  прозорості та свободи вибору кінцевим бенефіціаром всіх підрядних організацій, що здійснюють роботи та надають послуги в рамках участі в програмах Фонду.

Важливо! Дотримуючись зазначених принципів, Фонд енергоефективності не бере участі у відборі підрядних організацій для виконання будівельних робіт і заходів з енергоефективності та не проводить акредитацій таких компаній. Ці принципи чітко застосовуються у процесі реалізації Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» і так само будуть працювати для інших Програм, які в подальшому будуть реалізовуватись Фондом.

Водночас, відповідно до ЗУ «Про Фонд енергоефективності», до технічних функцій Фонду належить розроблення рекомендацій з відбору будівельних компаній та інших підрядників для одержувачів фінансування Фонду, а також розроблення технічних критеріїв відповідності для третіх осіб, які залучатимуться до реалізації проектів, що фінансуватимуться Фондом. Тож такі рекомендації та критерії відповідності можуть бути розроблені Фондом у процесі здійснення подальшої діяльності.  

Наразі вибір підрядників для виконання робіт із впровадження енергоефективних заходів (будівельні роботи, встановлення обладнання тощо) за Програмою «ЕНЕРГОДІМ» – це виключна компетенція та відповідальність бенефіціарів, тобто об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).  

Всі підрядники, обрані ОСББ, зокрема енергоаудитори, проектувальники, будівельники, фахівці авторського та технічного нагляду повинні мати право виконувати роботи відповідно до діючих норм законодавства. 

Під час реалізації заходів з енергоефективності повинен здійснюватися технічний та авторський нагляд відповідно до Закону України «Про архітектурну діяльність». При цьому, відповідно до Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 903 (із змінами, затвердженими Постановою Кабінету міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 327), технічний нагляд має здійснюватися незалежними виконавцями на підставі окремого договору між бенефіціаром (ОСББ) та виконавцем .

Наголошуємо! Фонд енергоефективності та всі задіяні особи мають суворо дотримуватись вимог та зобов'язань щодо діяльності (недискримінації, конфіденційності, прозорості, незалежності, відокремлення), боротьби з корупцією, врегулювання конфліктів інтересів, антимонопольного та трудового законодавства, закупівель тощо. Основою для дотримання вимог відповідних нормативно-правових актів є комплаєнс політика Фонду енергоефективності, ознайомитись з якою можна на нашому сайті за посиланням: https://bit.ly/3S6CoIp

Share:

(0) Коментарі(в)