Перейти до основного вмісту

Фонд презентував завершені проекти за програмою “Енергодім” у Прилуках

 Фонд презентував завершені проекти за програмою “Енергодім” у Прилуках

Фонд презентував завершені проекти за програмою “Енергодім” у Прилуках

Фонд енергоефективності розпочинає цикл демонстраційних поїздок до різних регіонів України, щоб ознайомити місцеві ОСББ та ЗМІ із завершеними проектами енергомодернізації багатоквартирних будинків за програмою “Енергодім”.

Першою локацією стало місто Прилуки на Чернігівщині, де 17 червня 2021 року Фонд ЕЕ зібрав ОСББ та ЗМІ з Ніжина та Прилук, щоб оглянути будинок з ОСББ "Земська 39", де вже завершений проект енергомодернізації житла за пакетом Б “Комплексний”. 

Учасниками заходу стали представники Ніжинської та Прилуцької міських рад, Фонду енергоефективності, ОСББ-учасники програми “Енергодім”, регіональні радники IFC, координатори Проекту ЄС/ПРООН/HOUSES.

Організатори заходу провели екскурсію по оновленому будинку. У цій п'ятиповерхівці раніше були старі вікна та двері, протікаючі труби, а також низька температура у квартирах, а зараз - утеплений фасад й трубопроводи гарячої води та тепла, а також модернізована система опалення та нові вікна й двері у місцях загального користування.

Вартість проекту енергомодернізації понад 37-річної п'ятиповерхівки склала 4,2 млн грн, з яких близько 2,97 млн грн або 70% грант за програмою.

1

За словами Валентини Трохименко, голови правління ОСББ “Земська 39”, мешканці уже заощадили на опаленні у середньому 45-50% після проведення термореновації будинку.

Після екскурсії фахівці Фонду провели круглий стіл, присвячений обговоренню питань співпраці ОСББ з установою, під час якого представники Фонду та регіональні радники IFC ознайомили учасників із можливостями та перевагами програми «Енергодім», а також місцевих програм підтримки ОСББ.

У рамках заходу до учасників із відеозверненням звернулася Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності, яка презентувала деталі Програми, зокрема, умови надання грантів для часткового відшкодування витрат на енергоефективні заходи.

ОСББ з Прилук та Ніжину також познайомилися з представниками профільних місцевих департаментів та регіональними радниками, які допоможуть їм у супроводженні та впровадженні проектів з термомодернізації житла.

У Прилуках всього 40 ОСББ, з яких 5 подали заявки на участь у програмі “Енергодім”, 2 знаходяться на етапі верифікації заходів. Одне ОСББ завершило проект ( пакет Б, ОСББ “Земська 39”). 

З міського бюджету Прилук планується виділити близько 420 тис. грн на співфінансування енергоефективних заходів, однак, наразі бюджет міста поки не затверджений. 

Водночас, у Ніжині зареєстровано 69 ОСББ, з яких 7 подали заявки на участь у програмі “Енергодім”. Одне ОСББ завершило проект (пакет А, ОСББ “Мальва-10”). 

У Ніжині діє програма підтримки ОСББ з фінансуванням 1,25 млн грн на 2021 рік, за якою місцева влада компенсує за пакетом А - всю відсоткову ставку, але не більше 100 тис. грн сукупно за одним кредитним договором; за пакетом Б – 35% від суми (тіла) кредиту, але не більше 10% від вартості будівельних робіт.

Станом на 11 червня модернізовано 50 будинків за програмою Енергодім (ОСББ-учаснки програми подали заявки на верифікацію проекту). Завершили участь у Програмі (отримали всі гранти) - 22 ОСББ.

Як стати учасником програми “Енергодім”?

Щоб модернізувати будинок за програмою “Енергодім” ОСББ спочатку має ознайомитися з умовами Програми та умовами Грантового договору і погодитися з ним (https://eefund.org.ua/dokumenti). Після цього -  провести загальні збори ОСББ та енергоаудит будівлі, та подати заявку на участь у Програмі.  

Детальніше про програму “Енергодім” - https://energodim.org/

Які ЕЕ заходи можна провести, щоб модернізувати будинок?

Щоб модернізувати будинок необхідно почати зі встановлення індивідуального теплового пункту. Наступними кроками є балансування гідравлічної системи будівлі та теплоізоляція трубопроводів в неопалювальних приміщеннях. 

Багато будинків потребують поглибленої модернізації, тому в межах Програми можна провести комплекс робіт з теплоізоляції стін, даху та підвальних перекриттів, замінити двері та вікна в місцях загального користування.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном +38 044 222 9590, поштою: info\support@eefund.org.ua чи через онлайн-форму: https://energodim.org/#get_consult

Регіональні радники IFC нададуть безкоштовні консультації з будь-яких питань щодо Програми, їх контакти за посиланням:https://bit.ly/37wJodf

Довідково: Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» реалізується ДУ «Фонд енергоефективності» з серпня 2019 року. 

Програма передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний».

Програма діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій. 

2

(0) Коментарі(в)