Перейти до основного вмісту

Про можливості відновлення будинків ОСББ Миколаївської області

Про можливості відновлення будинків ОСББ Миколаївської області

Про можливості відновлення будинків ОСББ Миколаївської області

Про нюанси підготовки документів для участі у Програмі «ВідновиДІМ» дізналися представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Миколаївської області. Фахівці Фонду енергоефективності розповіли про послідовні кроки, які необхідно зробити ОСББ у межах Програми, звернули увагу на найбільш важливі моменти та відповіли на запитання учасників семінару. Миколаївська область бере участь у Програмі «ВідновиДІМ» з лютого 2023 року — наразі Фонд отримав вже 14 заявок на ремонт пошкоджених внаслідок бойових дій будинків.

«Звертаємо увагу на проведення технічного обстеження будинку — це перший крок, який слід зробити ОСББ для участі у Програмі, — зазначила Анастасія Щербиніна, провідна експертка відділу верифікації Фонду енергоефективності — Звіт з технічного обстеження має містити інформацію про будівлю та її існуючий конструктив, про те, що конструкції будинку пошкоджені внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, а також містити визначену категорію пошкоджень. Під дію Програми підпадають будинки, що належать до I та II категорій пошкодження. Якщо у будинку наявні порушення механічної стійкості несучих конструкцій, їх слід усунути до участі у Програмі. У звіті мають бути вказані висновки та рекомендації експерта щодо усунення пошкоджень, зокрема рекомендований вид ремонту, орієнтовні обсяги робіт. На цьому етапі важливо провести якісну фотофіксацію — знімки мають відображати повну картину технічного стану будинку з масштабами і розмірами всіх пошкоджень, на усунення яких складаються договірні документи».

Після отримання необхідних документів, зокрема технічного звіту, дефектного акта, проєктних рішень і кошторису (у разі необхідності), експертизи (в разі перевищення вартості проекту 1 млн. грн), а також вибору підрядників і відкриття рахунку у банку-партнері ОСББ може подавати їх до Фонду разом із заявою на участь у Програмі «ВідновиДІМ». Після її схвалення Фонд авансом перераховує ОСББ 70% суми гранту — отже, можна починати відновлювальні роботи. За отримані кошти ОСББ може замінити або відремонтувати віконні блоки та блоки балконних дверей, зовнішні двері, відремонтувати фасади і покриття будівлі, а також обладнання дахових котелень та інженерних мереж.

«Ще один важливий момент, до якого радимо ставитися максимально уважно: договірні ціни на різні типи робіт і заходів мають бути сформовані окремо — коментує Анастасія Щербиніна. — Це необхідно, зокрема, для визначення питомої вартості заходів. Наприклад, для світлопрозорих конструкцій в опалювальних приміщеннях гранична вартість робіт, що включає матеріали та обладнання, можлива до відшкодування Фондом за Програмою, встановлена на рівні 8000 грн/м². ОСББ слід звертати увагу на ціноутворення та аналізувати ринок будівельних матеріалів, адже саме воно є замовником і несе відповідальність за дотримання будівельного законодавства. Усі проєкти, які беруть участь у Програмі “ВідновиДІМ” і вартість яких перевищує 1 млн грн, потребують проходження державної експертизи. Це також допомагає ОСББ визначити відповідність цін ринковим показникам і слугує своєрідним запобіжником від недобросовісних дій підрядників. Максимальна сума гранту на один об’єкт відновлення сьогодні становить 7,2 млн. грн. Якщо одне ОСББ має у своєму підпорядкуванні два окремих будинки, які постраждали внаслідок бойових дій, слід подавати до Фонду два пакети документів для участі у Програмі».

Наразі Програма «ВідновиДІМ» фінансується виключно коштом Європейського Союзу та реалізується на території Чернігівської, Київської, Сумської, Житомирської, Миколаївської, Дніпропетровської областей, а також міста Києва. Фонд енергоефективності чекає на нові заявки — фахівці завжди готові проконсультувати ОСББ щодо участі у Програмі.

 

Нагадаємо, нещодавно відбувся круглий стіл «Енергонезалежність: де взяти кошти»

(0) Коментарі(в)