Перейти до основного вмісту

Наглядова рада Фонду затвердила чергові зміни до програми “Енергодім”

Наглядова рада Фонду затвердила чергові зміни до програми “Енергодім”

Наглядова рада Фонду затвердила чергові зміни до програми “Енергодім”

18 листопада відбулося засідання Наглядової ради Фонду енергоефективності. під час якого було затверджено зміни до програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”.

Ці зміни дозволять скоротити терміни розгляду заявок Фондом та мінімізують порушення при підготовці технічної документації у межах реалізації проекту.

Якими будуть основні зміни?

У зв'язку з чисельними порушеннями при підготовці актів виконаних робіт підрядними організаціями введено вимогу що Акт(ів) КБ-2в (Акт приймання виконаних будівельних робіт) має бути перевірений експертною організацією державної форми власності або судовим експертом з кваліфікацію за видом експертної спеціальності “10.6 Дослідження об’єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів”. Ця зміна дозволить захистити ОСББ від махінацій з боку підрядних організацій при складанні актів виконаних робіт та скоротити строк розгляду заявок на верифікацію.

Ще одна зміна, яка введена для скорочення термінів розгляду заявки №2 на затвердження Проекту, це проведення експертизи проектної документації експертними організаціями державної форми власності та виключення положень щодо аналізу якості проектної документації.

Ще одне з нововведень передбачає, що заявка на затвердження проекту має бути подана впродовж дев’яти місяців від дати приєднання до програми, тобто, від дати схвалення заявки на участь. При цьому, повторна участь у програмі не заборонена.

Крім того, якщо усунення зауважень у встановлений строк неможливе з об’єктивних причин, ОСББ надається право подати заяву на продовження терміну реалізації проекту для усунення зауважень (раніше підставою було лише існування форс-мажорних обставин).

Інші зміни, внесені до програми, стосуються змін до грантового договору, порядку дій учасників програми, а також порядку верифікації, порядку аналізу якості заходів з енергоефективності та порядку моніторингу.

Текст програми у новій редакції буде опубліковано на сайті Фонду енергоефективності найближчим часом.

Нагадаємо, що останні зміни до програми “Енергодім” були затверджені Наглядовою радою Фонду 4 жовтня 2021 року.

 

(0) Коментарі(в)