Перейти до основного вмісту

Програму “Енергодім” презентували в Івано-Франківську

Програму “Енергодім” презентували в Івано-Франківську

Програму “Енергодім” презентували в Івано-Франківську

15 листопада відбувся V міжнародний інвестиційно-економічний форум "Партнерство та перспектива. Енергоефективна громада" в Івано-Франківську.

Він став майданчиком для обговорення важливих питань у сфері енергозбереження та впровадження заходів з енергоефективності у багатоквартирних будинках. В рамках Форуму відбулася презентація Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім” та  підписання Меморандуму про співпрацю між Фондом енергоефективності та виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради. 

Підписантами Меморандуму стали Вячеслав Коваль, фінансовий директор Фонду енергоефективності та Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківську.

Сторони-підписанти Меморандуму беруть зобов’язання впроваджувати в регіоні інструменти стимулювання енергозбереження та підтримки заходів, спрямованих на підвищення рівня енергетичної ефективності будівель.

Основними формами співпраці, які передбачає Меморандум, є:

  •  проведення спільних нарад та круглих столів, навчання, семінарів, інших форм публічного обговорення та висвітлення актуальних питань;
  •  надання методичних рекомендацій представникам ОСББ, об’єднаних територіальних громад, органів місцевого самоврядування, районних та міських державних адміністрацій та ін.

Передбачається, що спільна діяльність сторін сприятиме економії споживання енергетичних ресурсів та витрат на комунальні послуги об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), поліпшення зовнішнього вигляду будівель, продовження терміну їх експлуатації, підвищення рівня комфорту та умов проживання у будинках, а також збільшення їх вартості.

В Івано-Франківську діє програма підтримки впровадження енергозберігаючих заходів. Вона передбачає відшкодування з міського бюджету ОСББ 20% суми кредиту, отриманого на впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів, та 30%, якщо сума кредиту дорівнює або перевищує 2,0 млн грн.

Фінансовий директор фонду В’ячеслав Коваль розповів, що Фонд приймає заявки від ОСББ з вересня цього року. «Ми молода установа, але вже отримали перші заявки від ОСББ і пішло перше відшкодування. Разом з нашими партнерами намагаємось донести сутність програми, те, що Фонд і донори готові відшкодовувати витрати на заходи з енергоефективності і що це працює. Тому беремо участь у форумі, це сприяє розширенню знань про нашу програму», – зауважив він.

Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська: «Кожного року ми вибираємо якусь актуальну тему, цього року це енергозбереження, що для нас дуже важливо. Наступний рік в Франківську буде роком енергозбереження. Нам важливо подивися, як це робиться за кордоном, тому ми запросили Фонд енергоефективності, всіх наших партнерів, громаду, представників ОСББ. Надіємося, що програми енергоефективності будуть в ОСББ. В нас є чим повчитися і що показати».

Програму “Енергодім” на Форумі презентували Вячеслав Коваль, фінансовий директор Фонду енергоефективності та Олег Покідько, начальник відділу розробки заходів енергоефективності, розвитку проектів та навчання Фонду.

Вячеслав Коваль розповів про статутний капітал Фонду, умови надання грантів, та етапи відшкодування коштів за енергоефективні заходи. 

Олег Покідько ознайомив представників ОСББ з основними технічними аспектами програми “Енергодім”, з деталями заповнення Опису проекту та з вимогами до вибору матеріалів та обладнання. Він зауважив, що енергоаудит має робити лише сертифікований фахівець.

Нагадаємо, що раніше Фонд енергоефективності підписав Меморандум про співпрацю з Павлоградською міською радою

1

2

3

(0) Коментарі(в)