Перейти до основного вмісту

Реалізація енергоефективних проектів у період дії воєнного стану: досвід ОСББ «Гагаріна 1»

Реалізація енергоефективних проектів у період дії воєнного стану: досвід ОСББ «Гагаріна 1»

Реалізація енергоефективних проектів у період дії воєнного стану: досвід ОСББ «Гагаріна 1»

ОСББ «Гагаріна 1» з міста Рівне одне з тих, об’єднань, які завершили реалізацію комплексу енергоефективних заходів в рамках Програми «ЕНЕРГОДІМ» у період дії воєнного стану.

Дев’ятиповерховий будинок, в якому створено ОСББ «Гагаріна 1», побудований 37 років тому, в ньому мешкає 179 родин. Бажання зменшити витрати на опалення спонукало співвласників цього будинку до впровадження енергоефективних заходів.  Отже, вирішили енергомодернізувати свій дім за Програмою «ЕНЕРГОДІМ», обрали пакет Б “Комплексний”, за яким:

- встановили у двох під’їздах сучасні індивідуальні теплові пункти (ІТП);

- виконали роботи з гідравлічного балансування системи опалення шляхом встановлення автоматичних (балансувальних) клапанів та інші типи модернізації системи внутрішнього теплопостачання;

- виконали комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін будинку;

- замінили віконні та балконні дверні блоки у квартирах;

- засклили та утеплили наявні балкони і лоджії.

«Енергомодернізація нашого будинку за Програмою «ЕНЕРГОДІМ» дозволила нам досягти економії енергоресурсів в середньому від 20 до 50 %, залежно від під’їзду. Вже минулого опалювального сезону у двох під’їздах, де встановили ІТП, економія була навіть більше 50 %, а у під’їздах, де ІТП були і раніше, завдяки впровадженим іншим енергоефективним заходам, споживання тепла зменшилось приблизно на 20 % відносно попередніх опалювальних сезонів», - повідомив голова правління ОСББ «Гагаріна 1» Володимир Лазарчук.

Основні показники проекту:

- загальна вартість проекту – ≈ 9 млн грн, з яких 6,3 млн грн – розмір гранту, виплаченого Фондом енергоефективності за Програмою “ЕНЕРГОДІМ”, остання виплата відбулась в кінці червня поточного року;

- власний внесок співвласників загалом склав близько 2,7 млн грн;

- вартість робіт для однієї квартири площею 60 кв/м2 склала 15,8 тис грн або 263,8 грн/м2.

Тривалість проекту:  16 місяців (02.2021-06.2022)

Заощадження:

- прогнозоване cкорочення споживання енергії, розраховане енергоаудитором – 17 %, а фактичне від 20 до 50 %;

- прогнозована  річна економія коштів на потреби опалення на весь будинок складає 680,5 тис.грн;

- заявлене річне скорочення викидів СО2 – 116,9 тон/рік.

Нагадаємо, що Програма «ЕНЕРГОДІМ» фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини і реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

Дізнатися більше про Програму «ЕНЕРГОДІМ» можна на нашому сайті.

Також, звертаємо увагу, що 30 березня 2022 року Наглядова рада Фонду енергоефективності тимчасово призупинила дію ряду норм Програми “ЕНЕРГОДІМ”, чим спростила подання Заявок.

Share:

(0) Коментарі(в)