Перейти до основного вмісту

Дні сталої енергії у Сумах: про енергоефективність та синергію зусиль

Дні сталої енергії у Сумах: про енергоефективність та синергію зусиль

Дні сталої енергії у Сумах: про енергоефективність та синергію зусиль

Про нові методи та технології, спрямовані на зниження споживання енергії та покращення комфорту у багатоквартирних будинках, говорили учасники семінару «Підвищення енергоефективності будівель на рівні житлового сектору Сумської міської територіальної громади». Захід організував Департамент фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради за підтримки Фонду енергоефективності, Асоціації «Енергоефективні міста України» і проєкту «Угода мерів — Схід».

Експерти сфери енергоефективності наголосили на важливості використання енергоефективних систем опалення та комплексної модернізації житла в Україні, необхідності впровадження зелених технологій у будівництві та координації зусиль для збереження енергетичних ресурсів. Особливу увагу приділили програмам фінансової підтримки, які стимулюють мешканців багатоповерхівок застосовувати енергоефективні рішення.

«Головна мета Фонду енергоефективності — підняти Україну до європейського рівня енергоефективності, зменшивши рівень споживання енергії та викидів СО2 у житловому секторі, — зазначив Тарас Оборонов, начальник відділу підтримки клієнтів та супроводу проєктів Фонду. — Від початку своєї діяльності ми реалізуємо Програму “Енергодім” — надаємо гранти ОСББ для впровадження енергоефективних заходів, компенсуючи до 70% вартості проєктів. Учасники Програми — а це вже 65 500 домогосподарств — зменшили власні рахунки за комунальні послуги, підвищили комфорт проживання у квартирах і знизили рівень свого впливу на довкілля. Принципів енергоощадності дотримуємося і реалізуючи наш другий напрям — Програму “ВідновиДІМ”, учасники якої отримують гранти на ремонт будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій. У межах цієї ініціативи надаємо фінансову допомогу, що покриває 100% вартості відновлювальних робіт. Фінансує Програму Європейський Союз. У ній вже взяли участь 7319 домогосподарств — тисячі українців змогли повернутися у власні домівки».

В обох програмах Фонду енергоефективності можуть брати участь виключно об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. У своїй діяльності Фонд неухильно дотримується принципів прозорості та невтручання — не впливає на вибір підрядних організацій, з якими ОСББ укладають договори. Щоби полегшити участь у програмах, навесні Фонд запустив маркетплейс — онлайн-майданчик, на якому зустрічаються замовники і надавачі послуг. ОСББ можуть шукати тут як фахівців, необхідних для енергомодернізації та ремонту будинку, так і будівельні та інші матеріали. Інноваційна платформа вже працює — запрошуємо долучатися та реалізовувати проєкти ще комфортніше та оперативніше.


Нагадаємо, нещодавно Фонд взяв участь у Annual Global Conference on Energy Efficiency (Версаль).

 

Share:

(0) Коментарі(в)