Перейти до основного вмісту

Міжнародний діалог про відбудову на форумі «Rеconstruction of Ukraine»

Міжнародний діалог про відбудову на форумі «Rеconstruction of Ukraine»

Міжнародний діалог про відбудову на форумі «Rеconstruction of Ukraine»

Фонд енергоефективності взяв участь у міжнародному онлайн-форумі «Rеconstruction of Ukraine», учасники якого об’єдналися для вивчення проєктів відбудови України. Протягом 24–26 жовтня сотні українських і світових компаній обговорюють шляхи співпраці та обмінюються досвідом. Організатори заходу — Торгово-промислова палата Італії в Україні та FederCamere, співорганізатори — ANCI (Національна асоціація муніципалітетів Італії) та AUC (Національна асоціація муніципалітетів України).

У межах форуму відбуваються п’ять тематичних панелей — будівництво та інфраструктура, енергетика і навколишнє середовище, сільське господарство і продовольство, диджитал і послуги, громадянське суспільство і некомерційні організації. Юлія Сабатюк, голова Наглядової ради Фонду енергоефективності, приєдналася до панелі «Енергетика і навколишнє середовище». Вона зазначила, що Фонд енергоефективності — єдина державна установа в Україні, яка створена урядом для впровадження енергоощадних заходів у багатоквартирних будинках. Наразі Фонд фінансується з Держбюджету України за підтримки ЄС та уряду Німеччини.

«Вдячні світовому співтовариству за допомогу, яку отримуємо на шляху до енергонезалежності, — прокоментувала вона. — Сьогодні ми реалізуємо дві програми — “Енергодім” і “ВідновиДІМ”. У межах першої зараз надаємо ОСББ гранти на встановлення індивідуальних теплових пунктів, теплоізоляцію трубопроводів, заміну вікон і дверей у місцях загального користування. Максимальний розмір гранту — 2 млн грн. Програма “ВідновиДІМ” фінансує ремонти у будинках, пошкоджених внаслідок бойових дій. Це дає змогу нашим співгромадянам повертатися в Україну до своїх квартир. ОСББ, у будинках яких не пошкоджені несучі конструкції, можуть отримати до 7,2 млн грн. Фінансування покриває 100% вартості матеріалів і робіт. Активно працюємо і над розробкою нової ініціативи — Програми “ГрінДІМ”. Адже енергетика майбутнього — це насамперед зелена енергетика. Ця Програма спрямована на розвиток альтернативних джерел енергії. Очікуване фінансування пілотного проєкту — 2 млн євро. Віримо, що спільними зусиллями зможемо відновити Україну для наступних поколінь. Фонд — дієвий майданчик, який вже сьогодні допомагає країні ставати енергонезалежною».

За даними Київської школи економіки, 18 місяців війни завдали збитків Україні у розмірі понад 150 млрд доларів. Процес майбутньої відбудови поділятиметься на два основні етапи — швидке відновлення і довгострокова реконструкція. Невідкладні заходи полягатимуть у відновленні критичної цивільної та енергетичної інфраструктури, після цього відбуватиметься розмінування і реабілітація звільнених територій. Другий етап реконструкції стосуватиметься модернізації великої інфраструктури, а також економіки, робота якої одночасно має сприяти процесу вступу України до ЄС.

Настільки масштабні роботи не можуть бути профінансовані винятково з державних внесків, включно з позиками міжнародних фінансових установ. Необхідний і значний внесок приватних інвестицій. На міжнародному форумі «Rеconstruction of Ukraine» відбуваються понад 1000 зустрічей між державними та приватними компаніями, інвестиційними фондами з різних країн. Крім того, тут працюють 12 віртуальних павільйонів з презентаціями організацій різних спрямувань — від будівництва до охорони здоров’я та сільського господарства. Налагодження співпраці з західними партнерами та компаніями, готовими приєднатися до відбудови України, має відбуватися вже сьогодні — впевнені організатори та учасники «Rеconstruction of Ukraine».

Нещодавно відбулось засідання Координаційної ради донорів Фонду.

Share:

(0) Коментарі(в)