Перейти до основного вмісту

90% опитаних ОСББ впевнені, що заходи з енергомодернізації знизять витрати на комунальні послуги

90% опитаних ОСББ впевнені, що заходи з енергомодернізації знизять витрати на комунальні послуги

90% опитаних ОСББ впевнені, що заходи з енергомодернізації знизять витрати на комунальні послуги

 

Минулого тижня Мінрегіон завершив аналіз результатів соціологічного дослідження серед голів об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) щодо їх зацікавленості у впровадженні енергоефективних заходів. 

Такі дослідження міністерство ініціює в рамках відкритого діалогу з громадськістю щодо впровадження реформи  житлово-комунального господарства. 

“Ми хочемо дізнатися що українці знають про реформу, її переваги та інструменти. А також, що гальмує процес впровадження реформи, з якими проблемами вони стикаються і яку інформацію або допомогу хотіли би отримати від держави” коментують в міністерстві.

В рамках першого опитування серед голів ОСББ було визначено, що майже 90% опитаних вважають, що заходи з модернізації знизять витрати на комунальні послуги. Понад 49% відповіли, що скоріше готові взяти кредит для впровадження енергозберігаючих технологій у будинку, а 25% — безумовно готові зробити це.  

Виявлено тенденцію, що частіше впроваджуються енергоефективні заходи, які вимагають менше коштів та зусиль. Понад 81% будинків зі 147 встановили енергозберігаючі лампи на поверхах, мають лічильники 64,1%, 52,4% здійснили заходи, спрямовані на зменшення споживання електроенергії.

Про діяльність Фонду енергоефективності та можливості програми підтримки «Енергодім» знають більше 95% ОСББ, що надали відповідь. За участь у цій програмі висловилось понад 88%.

Фахівці Мінрегіону додають, що з 834 респондентів, яких запросили взяти участь в опитуванні, відповідь надали 147. Найбільш активними виявились ОСББ Дніпропетровської та Запорізької областей – 13,9% та 11,1% відповідей надійшло саме від них. Тож, отримані дані не можна розповсюдити на всі ОСББ, але вони дають уявлення про ті, що цікавляться енергоефективністю. 

Варто знати, що станом на 28 січня до Фонду надійшло 24 заявки з усієї України, 5 з яких перевірені та схвалені. Детальний моніторинг заявок ТУТ.

Результати дослідження

 

(0) Коментарі(в)