Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності підписав тристоронню угоду з IFC та Укргазбанком про запуску програми з фінансування проектів термореновації будівель для ОСББ

Фонд енергоефективності підписав тристоронню угоду з IFC та Укргазбанком про запуску програми з фінансування проектів термореновації будівель для ОСББ

Фонд енергоефективності підписав тристоронню угоду з IFC та Укргазбанком про запуску програми з фінансування проектів термореновації будівель для ОСББ

28 березня 2019 року у Києві відбулося підписання тристоронньої угоди між Міжнародною Фінансовою Корпорацією (IFC, Група Світового банку), Фондом енергоефективності та АБ "Укргазбанк" про запуску програми з фінансування проектів термореновації будівель для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

 

Підписання тристоронньої угоди

 

Ця угода є основою для створення юридичної інфраструктури діяльності Фонду щодо надання часткової компенсації витрат на заходи з енергоефективності для багатоквартирних будинків, який разом із міжнародними партнерами та фінансовими інституціями впроваджує енергоефективну модернізацію житлового фонду України. У документі окреслені правові рамки для реалізації проектів програми "Перші ластівки", яка спрямована на тестування процедур Фонду на практиці. На сьогодні "Перші ластівки" - це 15 ОСББ, які уже отримали результати енергоаудитів та готові до наступних кроків. Підписання цієї угоди для перших ОСББ запускає процес отримання грантового фінансування проектів від Фонду.

 

Підписана Угода відкриває шлях до фінансування проектів з термореновації ОСББ в рамках програм Фонду енергоефективності. Впевнений, що усі ОСББ, які скористаються допомогою Фонду, відчують на собі ключові переваги – комплексність і технічна допомога у реалізації заходів, прозорі перевірки для запобігання шахрайства та корупції. Але головне, вони отримають – зменшені рахунки за житлово-комунальні послуги, підвищений комфорт у будинках та підвищення ринкової вартості житла, - наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Геннадій Зубко та Джейсон Бретт Пеллмар

IFC пишається довірою, яку надали нам міжнародні партнери та Уряд України для реалізації та підтримки інноваційної та надзвичайно актуальної програми для кожного мешканця багатоквартирного будинку. Залучення банків-партнерів до розвитку та енергомодернізації країни забезпечує ефективність та результативність використання державних та міжнародних коштів, - зазначив Джейсон Бретт Пеллмар, Голова Регіонального представництва IFC в Україні, Білорусі та Молдові

Юлія Головатюк-Унгуряну

Перевірка роботипроцедур Фонду в рамках проекту "Перші ластівки" дозволить на практиці побачити реалізацію Програмитермореновації багатоквартирних будинків, та в майбутньому уникнути недоліків під час роботи Фонду у великих масштабах. А головне – цей проект допоможе нам розробити практичні рекомендації для усіх ОСББ, які подаватимуть заявки до Фонду ЕЕ після повноцінного запуску його Програми, - підкреслила Юлія Головатюк-Унгуряну, виконуюча обов’язки директора Фонду енергоефективності. 

Приємно, що саме провідний ЕКО-банк України, який вже є беззаперечним лідером у наданні кредитів для ОСББ, обраний фінансовим партнером такого важливого для українців проекту. Ми вже маємо значний успішний досвід у реалізації масштабних проектів з повної термомодернізації житлових приміщень. Ми профінансували найбільші в Україні проекти – у Києві майже на 10 млн грн та в Луцьку 3,5 млн грн. Тепер, завдяки потужній співпраці з Фондом таких проектів буде значно більше, - відзначив Голова Правління АБ "Укргазбанк" Кирило Шевченко.

***

Для довідки:

Фонд енергоефективності - єдина в Україні державна установа, створена Урядом України відповідно до Закону України “Про Фонд енергоефективності” з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, з урахуванням національного плану щодо енергетичної ефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю з метою виконання Паризької угоди, впровадження acquiscommunautaire Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності.

Фонд енергоефективності надає підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень з врахуванням кращих європейських практик з термомодернізації будівель.

Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.

Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН) .

(0) Коментарі(в)