Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності та ДП «Прем’єр Експо» підписали Меморандум про партнерство

Фонд енергоефективності та ДП «Прем’єр Експо» підписали Меморандум про партнерство

Фонд енергоефективності та ДП «Прем’єр Експо» підписали Меморандум про партнерство

Державна установа «Фонд енергоефективності» та дочірнє підприємство «Прем’єр Експо», яке виступає ініціатором та організатором ReBuild Ukraine™, KyivBuild, Aquatherm Kyiv, підписали Меморандум про партнерство. 

Зокрема Меморандум підписали Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності, Олена Кононенко, керівник виставки ReBuild Ukraine, директорка виставки Aquatherm Kyiv та Ярослав Ященко, директор виставки KyivBuild, співголова виставки ReBuild Ukraine. 

Фонд енергоефективності та ДП «Прем’єр Експо» підписали Меморандум про партнерство

Метою Меморандуму є об’єднання позицій та дій щодо сприяння ефективному залученню інструментів фінансування для відбудови України після шкоди, заподіяної військовою агресією російської федерації, із урахуванням підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, а також сприяння у проведенні комунікаційних заходів, пов’язаних з підвищенням рівня поінформованості населення у сфері енергозбереження та енергоефективності.

Для досягнення мети, підписанти Меморандуму домовились взаємодіяти та співпрацювати в межах повноважень кожної зі Сторін у таких напрямах:

- сприяння відбудові в житловому секторі територіальних громад з урахуванням підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження;

- сприяння у залученні державних та міжнародних програм для фінансування відбудови громад;

- організація форуму та інших майданчиків, в тому числі, виставок Aquatherm Kyiv та KyivBuild, щодо залучення фінансування громад у відбудові із урахуванням підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження.

Директор Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк подякував представникам ДП «Прем’єр Експо» за ініціативу партнерської співпраці та наголосив, що Фонд і раніше брав участь у заходах, організатором яких виступало ДП «Прем’єр Експо» - виставки KyivBuild, Aquatherm, але у якості учасників, а підписання Меморандуму про партнерство - це важливий крок у напрямку консолідації зусиль, зокрема і у процесі відбудови України після військової агресії російської федерації.

«За нинішніх умов, надзвичайно важливим є згуртуватися та спрямувати максимум зусиль на досягнення перемоги і подолання наслідків воєнних дій в нашій країні. Україна має якісно трансформуватись у найбільш короткі строки. І одним із головних параметрів, які має забезпечити якісна відбудова, є високі параметри енергетичної ефективності, що надасть нам змогу покінчити з багаторічною газовою залежністю», - зазначив Єгор Фаренюк.

З його слів війна спонукала Фонд енергоефективності до розширення сфери діяльності і зараз діяльність Фонду спрямована не лише на розвиток впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках, але і на те, щоб зробити вклад у відбудову України, а об’єднання зусиль з ДП «Прем’єр Експо» безсумнівно додасть потенціалу цьому процесу. 

«Наразі Фонд реалізує Програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ», працює над розширенням її можливостей, а також здійснюється активна робота у напрямку запуску нової грантової Програми «Відновлення», що передбачатиме можливості для ОСББ у вигляді фінансової підтримки на проведення першочергових ремонтних робіт у пошкоджених будинках. Проект такої Програми Фондом вже розроблено, але для того, щоб вона запрацювала необхідно зробити ще кілька важливих кроків. Сподіваємось, що зовсім скоро ми зможемо запустити цю Програму і можливо у жовтні, в рамках Recovery Forum Ukraine 2022 презентуємо її можливості», - повідомив Єгор Фаренюк.

У свою чергу керівник виставки ReBuild Ukraine Олена Кононенко зазначила, що співробітництво Фонду енергоефективності та ДП «Прем’єр Експо» буде проходити в рамках циклу заходів, які будуть присвячені питанням відбудови руйнувань в українських містах та містечках, що виникли внаслідок військової агресії російської федерації.

«Процес відбудови дуже складний і ми маємо можливість зробити його енергоефективним», - сказала Олена Кононенко та разом з тим анонсувала, що вже 19 жовтня у Києві відбудеться захід Recovery Forum Ukraine 2022, а 15 - 16 лютого у польському місті Варшава - ReBuild Ukraine.

Share:

(0) Коментарі(в)