Перейти до основного вмісту

На Київщини у межах Програми «ВідновиДІМ» ремонтують 95 будинків

На Київщини у межах Програми «ВідновиДІМ» ремонтують 95 будинків

На Київщини у межах Програми «ВідновиДІМ» ремонтують 95 будинків

Київська область, яка значно постраждала під час окупації на початку повномасштабної війни, активно долучається до Програми «ВідновиДІМ». Сьогодні тут ремонтують 95 будинків, зокрема 63 проєкти повністю або частково завершені. Найбільше багатоповерхівок відновлюють в Ірпені — 87. Крім того, 3 будинки ремонтують у Бучі, по 2 — у Макарові та Гостомелі, 1 — у Софіївській Борщагівці.

«ОСББ Київщини перші приєдналися до Програми “ВідновиДІМ” після її запуску в листопаді 2022 року, — розповідає Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — Вже близько 5000 сімей стали учасниками цієї ініціативи, яка дає змогу швидко ремонтувати будинки та повертатися додому. Загальна сума грантів, які отримають ОСББ Київської області, сягнула 280,5 млн грн, з них 116 млн грн Фонд вже виплатив. Грант, який ми надаємо, компенсує 100% вартості робіт і матеріалів, але він не можу бути більшим за 7,2 млн грн. Без активної позиції ОСББ, які долучаються до відновлення власних будинків, реалізація такої важливої ініціативи була б неможливою. Київщина демонструє гарний приклад для інших областей. Повернення людей у міста дає змогу розвиватися економіці, отже — підтримує країну у такий надзвичайно важкий час».

Серед учасників Програми — ірпінське ОСББ «Фаворит на Мінеральній», яке вже завершило роботи та отримало грант у розмірі 7,2 млн грн. За ці кошти у будинку відновили пошкоджений фасад, замінили зовнішні і внутрішні тамбурні двері, а також віконні блоки і блоки балконних дверей. «Вдячні Фонду за можливість відремонтувати наш будинок, у якому понад 400 квартир, — коментує Ольга Верега, голова ОСББ. — Після закінчення відновлювальних робіт майже всі мешканці повернулися — це дуже радує. Працюйте і надалі так само активно, запускайте нові програми для поліпшення умов життя мешканців багатоповерхівок і вдосконалюйте наявні. Зокрема, у межах відновлення є запит на проведення внутрішньобудинкових робіт».

Нещодавно Фонд енергоефективності перейшов до реалізації основного етапу Програми «ВідновиДІМ». З шести областей її дія поширилася на всю територію України, крім тимчасово окупованих територій і територій активних бойових дій. Як і раніше, брати участь у ній можуть ОСББ, будинки яких пошкоджені внаслідок бойових дій.

 

(0) Коментарі(в)