Перейти до основного вмісту

Всеукраїнський Форум Фонду енергоефективності пройшов у Києві

Всеукраїнський Форум Фонду енергоефективності пройшов у Києві

Всеукраїнський Форум Фонду енергоефективності пройшов у Києві

18 вересня відбувся перший Всеукраїнський Форум Фонду енергоефективності, присвячений презентації програми енергомодернізації багатоквартирних будинків ЕНЕРГОДІМ.


Учасниками заходу стали  Альона Бабак, Міністр розвитку громад та територій України, Матті Маасікас, Глава представництва Європейського Союзу в Україні,  Герман Інтеман, Радник з питань сільського господарства та екології Посольства Німеччини в Україні, Май Нгуєн, менеджер проектів IFC, Джордж Крістодореску, директор сектору енергоефективності GIZ бюро в Україні, Мустафа Саіт-Аметов, Керівник програми ПРООН із досягнення Цілей сталого розвитку в регіонах ПРООН, Євген Мецгер, заступник голови правління АБ Укргазбанк,  Роман Бабут, Радник з міжнародних питань при Президентові Ради, KAPE. Наталія Олійник, президент Всеукраїнської Ради голів ОСББ, Юлія Сабатюк, член Наглядової Ради Фонду енергоефективності, Михайло Павліченко, координатор регіональних радників IFC, Світлана Тімшина, проект ПРООН HOUSES, Артур Денисенко, GIZ, представники профільних  асоціацій, ОСББ, органи місцевої влади та енергоаудитори.

1


Альона Бабак розповіла про основні напрямки діяльності новоствореного міністерства, нову програму, присвячену енергоефективності будівель, реформам житлово-комунальної сфери та основні показники, які мають бути досягнутими в новому році.
 
"Уряд планує програму діяльності, яка буде направлена до Верховної Ради на затвердження. З нашого міністерства буде цілий розділ у цій програмі, присвячений енергоефективності будівель, реформам житлово-комунальної сфери. Ми зараз пропонуємо включити у цю програму чіткі показники, яких плануємо досягти у напрямку енергоефективності", - відзначила Бабак.
 
Допомога людям для зменшення споживання енергії в будівлях та енергоефективне споживання є пріоритетами в роботі Уряду. “Окрема увага буде приділятися обліку енергоспоживання, бо це є запорукою скорочення витрат на теплову енергію”, - підкреслила Бабак.
 
За її словами, у 2020 році Уряд планує перейти до повноцінного функціонування програми енергоефективності через Фонд енергоефективності. 

2
 
Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності, презентувала програму “Енергодім”, розповіла про етапи створення Фонду та подякувала міжнародним партнерам за допомогу в реалізації програми.


“Реалізація програми “Енергодім” дозволить українцям не тільки економити на комунальних послугах, а й забезпечить дотримання міжнародних зобов'язань нашої держави в сфері енергоефективності, а також буде сприяти зниженню рівня викиду парникових газів СО2 і впровадженню заходів з енергозбереження та ефективного використання енергетичних ресурсів” - зауважила Юлія Головатюк-Унгуряну. “Ми плануємо, що 2025 року понад 16 тисяч ОСББ отримають гранти від Фонду енергоефективності". 

3
“Європейський Союз активно підтримує реформу енергоефективності в Україні та забезпечив понад 100 млн євро грантових коштів для українців і технічної допомоги для Фонду енергоефективності” -про це заявив посол ЄС в Україні Матті Маасікас. Також він зауважив, що саме Фонду енергоефективності вдалося запровадити в життя програму енергомодернізації багатоквартирних будинків.


“Уряд Німеччини спільно з європейським союзом та українським урядом розробили енергоефективну програму. Так як Україна є учасником відповідної угоди з Європейським Союзом, основним питанням для неї є захист навколишнього середовища шляхом зменшення споживання газу та поліпшення екологічного стану країни”-  Герман Інтеман, Радник з питань сільського господарства та екології Посольства Німеччини в Україні.
 

4

 

Share:

(0) Коментарі(в)