Перейти до основного вмісту

Відновлення будинків в межах діяльності Фонду енергоефективності

Відновлення будинків в межах діяльності Фонду енергоефективності

Відновлення будинків в межах діяльності Фонду енергоефективності

Фонд енергоефективності взяв участь у форумі-практикумі «Відбудова в дії», який відбувся 16 травня під час виставок AquaTherm 2023 та KyivBuild Ukraine 2023. На заході презентували державні та міжнародні програми відбудови і розвитку постраждалих від війни територій, а також демонстрували реалізовані проєкти.

Директор Фонду енергоефективності — Єгор Фаренюк — представив результати та можливості відновлення будинків за Програмою «ВідновиДІМ» і розповів про місцеву підтримку ОСББ у цьому процесі, важливість місцевих програм відновлення зруйнованого житла. «Створення та запуск Програми «ВідновиДІМ» — логічний і правильний варіант дій в умовах війни, — зазначив він. — Побачивши перші наслідки вторгнення російських агресорів на українську землю, ми почали думати про те, що можемо зробити, як можемо допомогти людям, житло яких постраждало. Дякую партнерам з Європейського Союзу, які підтримали нашу ініціативу — саме завдяки їм нам вдалося запустити грантову Програму «ВідновиДІМ». На її реалізацію ЄС виділив 25 млн євро — це суттєва допомога родинам, які вимушені відновлювати власні будинки, пошкоджені російською армією».

Відновлення будинків в межах діяльності Фонду енергоефективності

Наразі Фонд у межах Програми «ВідновиДІМ» отримав 87 проєктів, загальна вартість яких — 164,5 млн грн. Серед завершених проєктів-першопрохідців Програми — чотири ірпінські будинки, у яких створені ОСББ «Ново-Оскольський» та «Затишний 2020». Голова ОСББ «Затишний 2020» — Олена Литвиненко — розповіла учасниками форуму про власний досвідом відновлення будинків. «Відремонтувати свій дім — надзвичайно складне завдання, — поділилася вона. — На цьому шляху головне — не опускати руки, діяти, робити все можливе — і результат обов’язково буде. Згуртувавшись, можна досягти неможливого. Дякуємо Фонду енергоефективності за створення такої Програми, а також підрядній організації, яка сумлінно виконала всі роботи у наших будинках».

Відновлення будинків в межах діяльності Фонду енергоефективності

Надважлива у процесі відновлення зруйнованого житла і місцева підтримка об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Адже у межах Програми «ВідновиДІМ» Фонд енергоефективності надає ОСББ фінансування у розмірі 100% вартості будівельних робіт, матеріалів та обладнання. Але не фінансує виготовлення проєктно-кошторисної документації, дефектних актів, проведення експертизи, здійснення авторського і технічного наглядів. Фінансування робіт, які не компенсує Програма «ВідновиДІМ», — суттєва допомога українцям, будинки яких зазнали руйнувань. Така програма підтримки ОСББ затверджена, зокрема, у Житомирі.

«ВідновиДІМ» — простий і доступний механізм підтримки ОСББ, — зазначив Сергій Сухомлин, голова Житомирської міської ради. — Вдячні Фонду, що він оперативно запустив настільки важливу Програму, адже вона надає можливість швидко усувати пошкодження. Разом з тим розуміємо, що людям потрібна підтримка і з боку міста, тому вже надаємо її».

Шаблон місцевої програми відновлення зруйнованого житла, розроблений у співпраці з громадянською мережею «ОПОРА» за підтримки ЄС, презентував Сергій Кошарук — радник-консультант з питань енергоефективності, екології та розвитку громад Асоціації «Енергоефективні міста України». Це напрацювання можуть використовувати інші учасники процесу для якнайшвидшого відновлення українських громад.

Команда Фонду продовжує робити все можливе, щоби реалізація Програми «ВідновиДІМ» відбувалась максимально швидко. Саме для цього нещодавно запустила маркетплейс — надзвичайно корисну онлайн-платформу для учасників програм Фонду. Тут вони можуть шукати надавачів послуг, перевірені підрядні організації, а також необхідні матеріали та обладнання.

«Відбудова сьогодні — це лише перші кроки на тернистому шляху до великого післявоєнного відновлення, — прокоментував Єгор Фаренюк. — Але головне, що відбудова вже в дії. Ми бачимо перші результати — люди поступово повертаються у свої домівки. Це надихає робити ще більше, шукати нові можливості. Я безумовно вражений мужністю, силою духу, організованістю українських ОСББ. Я вчергове дякую ЄС за фінансову підтримку, а також представникам місцевого самоврядування, які долучаються до фінансування відновлювальних заходів. Об’єднавши зусилля, зможемо швидко та ефективно відбудувати Україну».


Нагадуємо, детальніше про Програму «ВідновиДІМ» можна дізнатися на сайті.

Share:

(0) Коментарі(в)