Перейти до основного вмісту

Фонд долучився до обговорення шляхів екологічного відновлення після Covid-19

Фонд долучився до обговорення шляхів екологічного відновлення після Covid-19

Фонд долучився до обговорення шляхів екологічного відновлення після Covid-19

Фонд енергоефективності долучився до заходу "Зелене відновлення після Covid-19: Співпраця між Україною та Німеччиною у рамках Міжнародної Кліматичної Ініціативи (IКІ)", який був організований GIZ за ініціативи Федерального міністерства довкілля, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини (BMU).

Участь у онлайн-заході взяли Анка Фельдгузен, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні, Бернадетт Ной, регіональна директорка GIZ Бюро в Україні, Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності, представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та інші.

Мета заходу - спільний пошук підходів до розвитку екологічних ініціатив задля боротьби зі зміною клімату, обмін досвідом між діючими в Україні проектами ІКІ, а також інформування партнерів щодо поточного статусу та подальших напрямів діяльності проектів ІКІ.

Відкриваючи захід, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен наголосила, що спільна боротьба зі зміною клімату у світі є надзвичайно важливою, особливо в період пандемії та постпандемічної кризи.

Ми вітаємо амбітні цілі Національного визначеного внеску щодо скорочення викидів СО2 на 65% до 2030 року, які Україна поставила перед собою. Такі цілі повинні підкріплюватися відповідними діями, тому ми плануємо розширити співпрацю у даному напрямі. Ми повинні знайти екологічний шлях для зеленого відновлення після пандемії”, - підкреслила Анка Фельдгузен.

Вона також додала, що Німеччина зацікавлена в економічно стабільній, демократичній та процвітаючій Україні та вже надала понад 1,8 млрд євро підтримки для розвитку напрямку захисту клімату, починаючи з 2014 року.

Бернадетт Ной, регіональна директорка GIZ Бюро в Україні також зазначила, що наслідки змін клімату є величезною загрозою для кожної країни, але цей виклик водночас є нагодою для України поглибити співпрацю з Німеччиною. 

GIZ, як один із головних виконавців проектів ІКІ в Україні, досягла значних успіхів разом з нашими місцевими партнерами у пом’якшенні наслідків зміни клімату та підвищенні енергоефективності, і планує надалі продовжувати плідну співпрацю», - підкреслила Бернадетт Ной.

У свою чергу, Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності розповіла про внесок установи у підвищення енергоефективності житлового сектору України та про ключові плани на найближчі роки.

Наша місія полягає у підвищенні якості життя українців за рахунок зменшення вартості комунальних послуг та підвищення енергоефективності житлових будинків. Одна зі стратегічних цілей до 2025 року - більше 426 тис. родин у майже 5000 будинках, які отримають щонайменше 20% зниження вартості комунальних послуг”, - розповіла Юлія Головатюк-Унгуряну.

Також вона зазначила, що Фонд планує стати клієнтоорієнтованою та менш бюрократизованою державною установою за рахунок подальшої діджиталізації, запуску IT-платформи, покращення якості послуг, удосконалення грантової та регіональної політики. 

Людям потрібна додаткова фінансова підтримка. Тож ми активно налагоджуємо співпрацю з місцевими органами самоврядування, які, у свою чергу, надають додатковий фінансовий ресурс громадянам для енергоефективних заходів. Вже підписано 198 меморандумів про співпрацю з містами та селищами”, - додала очільниця Фонду.

Присутня на онлайн-заході Ірина Ставчук, заступниця міністра з питань європейської інтеграції Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України висловила сподівання, що співпраця України в рамках угоди Про асоціацію з ЄС та в рамках Національної екологічної стратегії сприятиме скороченню викидів СО2 та покращенню екологічної політики країни загалом.

Також під час заходу учасники обговорили шляхи зміцнення громадської участі у реалізації національної кліматичної політики, значення вуглецю для пом'якшення викидів парникових газів, впровадження схеми торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ) в Україні, екосистемну адаптацію до зміни клімату та інші питання.

Довідково:

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. 

Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність і захист клімату, сталий економічний розвиток. Співпраця з Німеччиною також охоплює подолання кризової ситуації на сході країни.  

З 2008 року Міжнародна кліматична ініціатива (IKI) Федерального міністерства охорони навколишнього середовища, охорони природи та ядерної безпеки (BMU) фінансує проекти з питань клімату та біорізноманіття в країнах, що розвиваються, а також у країнах з перехідною економікою. 

Раніше повідомлялося, що Фонд енергоефективності долучився до парламентських слухань щодо участі України у Європейському зеленому курсі.

(0) Коментарі(в)