Перейти до основного вмісту

Зміцнення співпраці Києва та Фонду дозволить збільшити кількість енергомодернізованих будинків у столиці

Зміцнення співпраці Києва та Фонду дозволить збільшити кількість енергомодернізованих будинків у столиці

Зміцнення співпраці Києва та Фонду дозволить збільшити кількість енергомодернізованих будинків у столиці

Співпраця Київської міської державної адміністрації (КМДА) з Фондом енергоефективності сприятиме збільшенню кількості енергоефективних проектів в житлових будинках столиці, адже існуючі міські програми можуть діяти в синергії з державною програмою “Енергодім”, яку реалізує Фонд.

На цьому наголосили представники Фонду та муніципалітету Києва під час зустрічі, що відбулася 11 лютого в Києві.

Сторони обговорили можливість підписання меморандуму між Фондом енергоефективності та КМДА як важливого кроку для співпраці в напрямку підвищення енергоефективності житлового сектору. Наразі Київ залишається останнім серед великих міст в Україні, з яким Фонд ще не почав співпрацювати у межах програми “Енергодім”.

За словами Юрія Збираника, начальника відділу по роботі з регіонами Фонду енергоефективності, Фонд готовий до активної співпраці з КМДА у напрямку підвищення енергоефективності житла та сподівається на сталу взаємодію з містом. 

Київ є флагманом енергоефективних змін в державі: ми віримо, можливості програми “Енергодім” допоможуть стати найбільшому місту України лідером енергоефективних змін, адже і рівень енергоспоживання тут найбільший.  Програма “Енергодім” дозволить киянам поліпшити умови проживання у будинках та заощаджувати кошти на комунальних платежах”, – підкреслив Юрій Збираник. 

За його словами наразі в Україні діють близько 130 місцевих програм співфінансування заходів за програмою “Енергодім” із загальним фінансуванням понад 160 млн грн.

За словами Петра Пантелеєва, заступника голови КМДА, в місті діють дві програми співфінансування, в рамках яких громади виконують енергоефективні проекти в будинках – “70/30”, для будинків ОСББ та ЖБК, а також програма “Капремонти” – для усіх без винятку житлових будівель. 

Кияни мають змогу за кошти зазначених програм встановити теплові пункти, замінити вікна та двері, інженерні мережі, капітально відремонтувати покрівлю, утеплити фасади, встановити теплові насоси тощо.

В активі обох цих програм вже понад 1200 енергоефективних проектів. Однак ми прагнемо розширити спектр інструментів, які були б доступні будинковим громадам. Крім того, поєднання коштів міських програм з грантами, які може надавати Фонд енергоефективності зменшує обсяги інвестицій з боку мешканців. Це підтверджує досвід попередніх років, коли ОСББ та ЖБК компенсовували свої інвестиції за рахунок кредитів та грантів”, – повідомив Петро Пантелеєв.

Як повідомлялося, енергоефективні програми підтримки ОСББ мають близько 130 громад в Україні. 

 

(0) Коментарі(в)