Перейти до основного вмісту

Відновлення Миколаєва із Фондом енергоефективності

Відновлення Миколаєва із Фондом енергоефективності

Відновлення Миколаєва із Фондом енергоефективності

Фонд енергоефективності провів вебінар для ОСББ Миколаєва, де внаслідок воєнних дій пошкоджені сотні багатоповерхових будинків. Умови участі у Програмі «ВідновиДІМ», вимоги до підрядних організацій, пакет документів, заходи, що компенсуються, гранична вартість робіт — про все це розповіли фахівці Фонду.

Участь у Програмі «ВідновиДІМ» об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Миколаєва стала можлива після розширення її географії. Тепер Програма реалізується на території Чернігівської, Житомирської, Сумської, Миколаївської, Дніпропетровської, Київської областей та у місті Київ. Європейський Союз, який 100% фінансує Програму, виділив на неї 25 млн євро (на пілотний етап — 5 млн євро).

«Звертаємо увагу, що ОСББ самостійно обирають підрядні організації, але і самі несуть відповідальність за виконання всіх умов Програми, — зазначила Анастасія Щербініна, експертка із енергозбереження та енергоефективності Фонду. — Заявки на участь у Програмі приймає Фонд, схвалюють — Фонд і Міжнародна фінансова корпорація (IFC). Процедура максимально спрощена — у межах участі у Програмі ОСББ подає дві заявки, а також двома траншами отримує грант. 70% — одразу після приєднання до грантового договору, тобто авансом. 30% — після завершення всіх робіт. На реалізацію проєкту ОСББ має шість місяців — цього часу достатньо, щоби відновити будинки із пошкодженнями I або II категорії. Саме для таких будівель розроблена Програма. У будинках із пошкодженими несучими конструкціями протиаварійні роботи необхідно провести до подання заявки на участь у Програмі».

Механізм Програми «ВідновиДІМ» дає змогу реалізовувати проєкти максимально швидко. Що для цього потрібно? ОСББ замовляє звіт з технічного обстеження, на підставі якого складається проєктна документація (містить дефектний акт, пояснювальну записку і кошторис). Після вибору підрядника ОСББ може подавати заявку до Фонду енергоефективності. Якщо вартість проєкту — понад 1 млн грн, необхідне проходження державної експертизи. Після прийому документів Фонд перераховує ОСББ 70% суми проєкту. Перші відновлені об’єкти в Ірпені демонструють: провести необхідні роботи можна навіть за два місяці. Важливо правильно скласти документацію і дотримуватись вимог Фонду щодо вибору підрядників.

«Щоби ОСББ було легше знаходити професійних і порядних підрядників, ми розробили вимоги до таких організацій, — прокоментувала Юлія Якімцова, начальниця ввідділу комплаєнсу Фонду енергоефективності. — Одночасно врахували всі нюанси. Зокрема, прописали варіанти, за якими підрядник, що не має трирічного досвіду роботи у будівельній галузі, протягом яких він виконав мінімум три договори за аналогічними роботами, може брати участь у Програмі “ВідновиДІМ”. Це можливо, якщо такий підрядник має завершені проєкти за Програмою “Енергодім” або більшу кількість виконаних договорів, укладених через портал Prozzoro. Закликаємо ОСББ відповідально ставитися до вибору виконавців робіт і постачальників матеріалів. Адже після отримання першого траншу гранту змінити підрядників майже неможливо».

Виважено слід підходити й до складання кошторисів: відповідальність за дотримання будівельного законодавства, зокрема ціноутворення, несе замовник, тобто ОСББ. Тому слід контролювати рівень зарплатні у будівельній галузі, моніторити вартість будматеріалів. Для усунення непорозумінь у цьому процесі Фонд енергоефективності розробив граничні вартості на роботи та матеріали. Зокрема, максимальна ціна відновлення зовнішніх стін без утеплення — 1000 грн/м², відновлення зовнішніх стін з утепленням — 2400 грн/м² (пінополістирольні плити), 2800 грн/м² (мінеральна вата), зовнішніх дверей — 10 000 грн/м².

Нагадаємо, що під час внесення останніх змін до Програми «ВідновиДІМ» збільшилась максимальна сума гранту, яка виділяється на один об’єкт відновлення, — з 6 до 7,2 млн грн. Програма діятиме та розширюватиметься на нові області, поки будуть наявні кошти, виділені на її реалізацію.


Більше про Програму «ВідновиДІМ» читайте на сайті.

(0) Коментарі(в)