Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності підписав Меморандуми про співпрацю з трьома громадами

Фонд енергоефективності підписав Меморандуми про співпрацю з трьома громадами

Фонд енергоефективності підписав Меморандуми про співпрацю з трьома громадами

Фонд енергоефективності розпочав співпрацю з Марганецькою і Звенигородською міськими радами, а також зі Ставищенською селищною радою у межах програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”. Відповідні Меморандуми про співпрацю між керівництвом Фонду та громад були підписані 9 та 10 лютого відповідно. 

Меморандумами передбачається, що спільна діяльність сторін сприятиме економії споживання енергетичних ресурсів та витрат на комунальні послуги об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), поліпшенню зовнішнього вигляду будівель і підвищенню рівня комфорту та умов проживання в оселях.

Нагадаємо, за умовами програми Фонд повертає співвласникам до 70% вартості витрат на енергоефективні заходи.

 “Ми хочемо, щоб у результаті співпраці з кожним містом у нас з'явилася нова програма або була адаптована діюча програма співфінансування енергоефективних заходів”, - зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності.

Очільниця Фонду енергоефективності також повідомила, що кожна громада самостійно обирає, яким чином підтримувати ОСББ: шляхом компенсації тіла кредита на проект з термореновації житла або компенсації відсотків за кредитом чи обидві опції.

Вона також анонсувала нові зміни до грантової політики Фонду, що будуть відображені у оновленій редакції програми “Енергодім” у найближчі місяці.

Станом на початок лютого 2021 року у Марганці налічується 250 багатоквартирних будинків, з яких 154 – ОСББ, деякі з них раніше були учасниками програми "теплі кредити".

За словами Геннадія Боровика, міського голови Марганцю, переважна частина житлового фонду міста не відповідає сучасним вимогам енерго-заощадження, відповідно у цих будівлях низький рівень енергозбереження.

Останні роки з 2016 по 2020 рік у Марганці діяла програма по співфінансуванню (50/50), завдяки якій ОСББ мали можливість отримати фінансову підтримку впровадження енергоефективних проектів, спрямованих на покращення умов проживання, у тому числі капітальний або поточний ремонт покрівель та капітальний ремонт відмосток.  

Водночас, у Звенигородці близько 44 багатоквартирних будинків, з яких 18 ОСББ. Звенигородська міська рада розробила проект нової програми сприяння створенню та підтримки ОСББ на 2021-2025 роки на умовах співфінансування енергоефективних заходів, яку вже проаналізували фахівці Фонду, рекомендацій щодо змін до документу немає. Влада планує затвердити програму до кінця поточного місяця. 

У Ставищі Київської області зареєстровано близько 30 багатоповерхівок, з них одне ОСББ “Каштан”, яке вже подало до Фонду дві заявки на участь у програмі “Енергодім” та на затвердження проекту. 

Ставищенська селищна рада до цього не мала жодних програм підтримки впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі, тож співпраця з Фондом сприятиме розробці нової програми підтримки мешканців.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті energodim.org. Також можна проконсультуватися з регіональним менеджером за посиланням: https://energodim.org/detalna-informatsiia/#find-cosult

Станом на 20 січня 2021 року 43 громади затвердили власні програми підтримки ОСББ, що впроваджують енергоефективні заходи.

 

(0) Коментарі(в)