Перейти до основного вмісту

Як пришвидшити темпи реалізації державних програм з енергоефективності: комітетські слухання

Як пришвидшити темпи реалізації державних програм з енергоефективності: комітетські слухання

Як пришвидшити темпи реалізації державних програм з енергоефективності: комітетські слухання

Представники Фонду сьогодні  взяли участь у комітетських слуханнях щодо стану реалізації державних програм з енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв та виконання програм з енергозбереження та енергомодернізації багатоквартирних будинків в Україні. 

Організатори обговорення: Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування разом із Комітетом з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної Ради України.

Учасники комітетських слухань: народні депутати України, представники Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства енергетики України, Міністерства фінансів України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Фонду енергоефективності міжнародних організацій, банків, асоціацій та галузеві експерти.

Під час слухань було обговорено результати реалізації державних програм з енергоефективності, зокрема, Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2020 роки, заходів Національного плану дій з енергоефективності, програм міжнародної технічної допомоги, діяльності Фонду енергоефективності, а також подальші кроки з впровадження довгострокової стратегії з ефективного використання енергетичних ресурсів та забезпечення фінансування всіх програм та проектів з енергозбереження.

"Всі слушні зауваження та пропозиції, озвучені під час сьогоднішньої зустрічі, будуть розглянуті на засіданнях профільних Комітетів. А текст проекту рекомендацій буде опубліковано на вебсайті обох комітетів" — зазначив на початку слухання Андрій Клочко, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 

Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності виступила із презентацією щодо про успіхи роботи Фонду енергоефективності та озвучила основні перешкоди, які заважають переходу масштабної енергомодернізації багатоповерхових будинків.

Василь Лозинський, Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України, під час свого виступу прокоментував: “Першочергово треба відзначити, що зараз Мінрегіон займаєтся енергоефективними проектами за напрямками саме житлового сектору, і безперечно — показники роботи Фонду енергоефективності є пріоритетними для аналізу, оцінки і вдосконалення. Хочу відмітити, що вже понад 200 заявок подано до Фонду, сума проектів перевищує 1,3 млрд гривень. Ці результати є хорошими, і ми переконані, що динаміка кількості заявок від ОСББ продовжуватиме зростати”.

Також Перший заступник Міністра відмітив, що темпи роботи Фонду є аналогічними до темпів розвитку програми “теплих кредитів”, наприклад (з якою часто порівнюють Програму Фонду “Енергодім”) і новий продукт на ринку завжди повинен “завоювати” довіру, показати реальні приклади. “Тим паче Фонд постійно вдосконалює умови Програми і всіляко допомагає ОСББ якісно  впровадити проекти з енергомодернізації будинків” — продовжує, Василь Лозинський. 

Юлія Головатюк-Унгуряну під час свого виступу додала, що робота Фонду зараз направлена на допомогу ОСББ. При цьому у пріоритеті, крім вдосконалення умов програми, є діджиталізація та розвиток співпраці з містами, які можуть фінансово підтримувати співвласників. Також очільниця Фонду звернулася до народних депутатів з проханням посприяти вдосконаленню законодавчої бази, що регулює процеси у будівництві та процедури щодо термомодернізації багатоповерхових будинків.

“Так, ми повинні розуміти, що енергоефективність — це не тільки комфорт,  економія енергії і зменшення платежів. Енергоефективність  — це і нові робочі місця, навіть виникнення нових професій, як-от: енергетичні менеджери, енергоаудитори, проектні менеджери тощо. Європейський Союз активно підтримує Україну вже декілька років у розвитку енергоефективних практик: спочатку це була підтримка для бюджетних будівель, а зараз - це підтримка житлового сектору. Робота Фонду енергоефективності є в пріоритеті для ЄС. Зараз бачимо, що темпи діяльності цієї установи покращуються. 1,3 млрд грн - як вартість поданих проектів до Фонду — хороший показник залученості ОСББ в цей процес” — акцентує Ольга Бороданкова, координаторка сектору енергетики Представництва ЄС в Україні.

Крім того, під час дискусії, Юлія Сабатюк, член Наглядової ради Фонду енергоефективності, зазначила необхідність і готовність України до переходу від точкових рішень, які не гарантують якісного результату щодо реальної економії енергії, - до комплексних рішень, які забезпечують громадянам досягнення вимірюваного ефекту завдяки використанню правильного обладнання, застосуванню правильних технічних рішень та перевірки досягнутих результатів.

Для ознайомлення доступна презентація Юлії Головатюк -Унгуряну 

2

Share:

(0) Коментарі(в)