Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності та УКРГАЗБАНК оголошують про початок фінансового партнерства щодо Програми «Енергодім»

Фонд енергоефективності та УКРГАЗБАНК оголошують про початок фінансового партнерства щодо Програми «Енергодім»

Фонд енергоефективності та УКРГАЗБАНК оголошують про початок фінансового партнерства щодо Програми «Енергодім»

УКГАЗБАНК став першим українським банком, заявку якого на партнерство у реалізації масштабних проектів з комплексної модернізації житла українців схвалили Фонд енергоефективності та IFC - International Finance Corporation.

Відповідну угоду про співпрацю 21 серпня 2019 року підписали Юлія Головатюк-Унгуряну, директор ДУ «Фонд енергоефективності» та Голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко.

Церемонія підписання відбулася за участі Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.

3

 

 

 

3«Підписання угоди – один з кроків, що фіналізує трирічну роботу, яку ми проробили для запуску Фонду енергоефективності. Тепер для всіх  ОСББ відкривається реальна можливість участі у Програмі Фонду, можливість отримати кошти на проведення модернізації будинків, а далі – економити енергоспоживання  та зменшувати плату за комунальні послуги. Це лише перша угода, в подальшому кількість банків-партнерів зростатиме. Вони стануть фронт-офісами, через які ОСББ отримуватимуть гранти. Ми запропонували  прозорий і ефективний механізм, який працюватиме за європейськими стандартами. В Україні 200 тисяч багатоповерхових будинків, 33 тисячі будинків об’єднані в ОСББ  - це все потенціал для роботи Фонду енергоефективності, який є ключовим інструментом масштабної енергомодернізації житлового сектору», наголосив Геннадій Зубко.

Банки-партнери будуть «єдиним вікном», до якого ОСББ зможуть подавати Заявки на часткове відшкодування енергоефективних заходів.

УКРГАЗБАНК вже бере участь в реалізації пілотного проекту з енергомодернізації багатоквартирних будинків «Перші ластівки», що реалізується з метою підвищення енергоефективності житлових будинків, щоб допомогти українським сім’ям заощаджувати на комунальних послугах.

«Основні принципи, за якими обирається банк-партнер - прозорість, економічна ефективність, єдиний підхід, забезпечення партнерства на взаємовигідних умовах, відповідальність, свобода вибору кінцевим бенефіціаром банку-партнера. Співпраця між Укргазбанком надає можливість для початку прийому заявок від ОСББ для фінансування проектів з енергоефективності у багатоквартирних будинках в рамках програми «Енергодім». Починаючи з вересня ОСББ зможуть подавати Заявки для участі в Програмі та отримувати часткове відшкодування  витрат на енергоефективні заходи», - підкреслила Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності.

2

«Енергодім» - програма часткового відшкодування витрат для реалізації заходів з енергоефективності в багатоквартирних будинках, участь в якій можуть брати ОСББ. Енергомодернізація багатоповерхівок в Україні забезпечить зменшення рівня енергоспоживання та викидів СО2 у житловому секторі.

«Пишаємося, що саме ЕКОбанк, який нині є беззаперечним лідером на теренах України у наданні кредитів для ОСББ, обрали першим постійним фінансовим партнером такого важливого для українців проекту. Адже повна термомодернізація житлових приміщень – це, насамперед, можливість зменшити рахунки за житлово-комунальні послуги, підвищити комфорт у будинках, а також збільшити ринкову вартість самого житла. Ми вже профінансували найбільші такі проекти в Україні – у Києві та в Луцьку. І тепер, завдяки потужній співпраці з Фондом, таких проектів стане значно більше», - зазначив Голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко.

2

Довідково:

Фонд енергоефективності надає підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень з врахуванням кращих європейських практик з енергомодернізації будівель.

Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та  50% для пакету «Комплексний».

Передбачається досягнення середнього рівня економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, що фінансуються в рамках цієї Програми принаймні у 20 %.

Програма «Енергодім» діє на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій.

Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та Уряду Німеччини.

Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).

(0) Коментарі(в)