Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності долучився до обговорення останніх тенденцій в енергоефективному секторі в рамках виставки “КомунТех”

 Фонд енергоефективності долучився до обговорення останніх тенденцій в енергоефективному секторі в рамках виставки “КомунТех”

Фонд енергоефективності долучився до обговорення останніх тенденцій в енергоефективному секторі в рамках виставки “КомунТех”

20 жовтня 2021 року у рамках Міжнародної спеціалізованої виставки “КомунТех” фахівці Фонду енергоефективності взяли участь у тематичній конференції під час ХІХ Міжнародного конгресу “Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства-2021”. 

Тема конференції - енергоефективність в Україні: можливості для громад, успішний досвід та перспективи.

Учасниками заходу стали представники Мінрегіону, Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій (ДП НДІБК), Фонду енергоефективності, енергоаудитори та інші фахівці зі сфери енергоефективності. 

Захід відкрив Василь Лозинський, перший заступник Міністр розвитку громад та територій України, який зазначив, що енергоефективність — один з найбільших викликів для світу та пріоритет роботи українського Уряду на найближчі роки.

Україна має стратегічні завдання щодо досягнення енергетичної безпеки та кліматичних цілей на шляху до європейської інтеграції. Зменшивши енергоспоживання, ми зможемо розв’язати проблему енергетичної бідності населення. Наша мета — масштабне поширення проектів термомодернізації будівель через програму Фонду енергоефективності, а також залучення інвестицій у комунальну сферу та житлові будинки”, - наголосив Василь Лозинський.

Він також додав, що наразі Мінрегіон очікує схвалення Верховною Радою законопроекту щодо створення умов для запровадження термомодернізації будівель, який допоможе запустити масштабну енергомодернізацію будинків по всій Україні.

Присутня на заході Хлое Алліо, керівниця операційного відділу економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та довкілля Представництва ЄС в Україні підкреслила, що ця панельна дискусія щодо енергоефективності в Україні є дуже актуальною, насамперед через те, що незабаром розпочнеться опалювальний сезон, який цьогоріч обіцяє бути непростим для багатьох країн Євросоюзу, в тому числі для України. 

Головна тема на порядку денному сьогодні - це підсилення “зеленого” потенціалу разом. Дійсно, взаємовідносини між Україною та ЄС проходять крізь Європейський Зелений Курс (European Green Deal), який є дорожньою картою заходів, які перетворять Євросоюз на ефективну, стійку та конкурентоспроможну економіку. Україна в цьому році зробила потужні кроки у сфері підвищення енергоефективності у житловому секторі, що дуже важливо не лише для виконання цілей European Green Deal, а й для досягнення енергетичної незалежності”, - зазначила Хлое Алліо.

У свою чергу, Єгор Фаренюк, виконуючий обов’язки директора Фонду енергоефективності презентував учасникам можливості та переваги програми “Енергодім”, а також реалізовані проекти у багатоповерхівках за програмою “Енергодім” з різних регіонів України.

В енергетичному балансі країни енергоспоживання будівель є однією із найвагоміших складових. Тому дуже важливими є механізми стимулювання та підвищення енергоефективності, а також впровадження програм з підтримки цього сектору. Саме такою є програма є “Енергодім”, яка почала діяти у вересні 2019 року. За цей час ми вже отримали 800 заявок від ОСББ, у цьому році буде завершено декілька десятків комплексних проектів із термомодернізації житлових будівель”, - зазначив Єгор Фаренюк.

3

Крім того, виконуючий обов’язки директора Фонду презентував учасникам проект повторного використання “Капітальний ремонт (термомодернізація) п'ятиповерхового житлового будинку. Проектні рішення повторного використання”

За його словами, проект розроблений як зразок для проектування заходів з енергоефективності у п'ятиповерхівці для учасників програми “Енергодім”.

Кошторисна документація проекту складена з урахуванням цін у травні 2021 року. Цей проект допоможе інженерам-проектувальникам при розробці проектної документації для реалізації енергоефективних проектів в межах участі в програмі “Енергодім”. Він також може бути корисним для всіх фахівців, що працюють в сфері енергоефективності” - додав Єгор Фаренюк.

3

Зокрема, в проекті можна знайти інформацію про більшість обов'язкових та додаткових заходів пакету Б, що можливі до впровадження в цьому типі будинків. 

Для того, щоб детальніше ознайомитись з проектом Фонд підготував вебінар, який відбудеться 22 жовтня о 16-00. 

Реєстрація на вебінар обов'язкова за посиланням: https://bit.ly/3FVf23l. Кількість учасників обмежена.

 

 

(0) Коментарі(в)