Перейти до основного вмісту

Мелітополь долучився до програми “Енергодім”

Мелітополь долучився до програми “Енергодім”

Мелітополь долучився до програми “Енергодім”

Мелітополь підтримує реалізацію масштабних проектів з комплексної модернізації житла українців в межах партнерства з Фондом енергоефективності. Про це під час підписання Меморандуму про співпрацю з Фондом енергоефективності заявив Роман Романов, секретар Мелітопольської міської ради.

23 листопада у Мелітополі відбулася презентація Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”, в межах якої було підписано Меморандум про співпрацю. 

Участь від Фонду енергоефективності взяли Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду та Тарас Оборонов, експерт із енергозбереження та енергоефективності Фонду. Захід зібрав представників міської влади, регіональних ОСББ, ЖБК, менеджерів та управителів багатоквартирних будинків з Мелітополя, Запоріжжя, Бердянська, Приморська, а також Мелітопольського, Приазовського, Веселівського та Якимівського районів Запорізької області.

7

Юлія Головатюк-Унгуряну: “Наша співпраця почалась давно. На днях відбулось затвердження міської програми з підтримки заходів, які нададуть додаткові фінансові можливості для ОСББ Мелітополя у співпраці з програмою Фонду енергоефективності. Це дуже показово, тому що Мелітополь є другим містом, яке адаптувало нову програму, що буде фінансувати проекти співпраці з Фондом. Ми готові надавати вам підтримку та допомогу”, - підкреслила директорка Фонду енергоефективності.

У Мелітополі з листопада затверджена міська програма, за якою коштами міського бюджету відшкодовуються відсотки за кредитами, залученими позичальниками на впровадження енергозберігаючих заходів, відповідно до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ». Планується, що з міського бюджету будуть відшкодовуватися відсотки за кредитами, залученими ОСББ, на впровадження енергозберігаючих заходів у стовідсотковому розмірі, але з обмеженим терміном. Строк відшкодування відсоткових ставок за надані кредитно-фінансовою установою кредити на реалізацію пакету заходів схвалених Фондом енергоефективності: за пакетом «А» протягом 24 місяців з дати укладання кредитного договору, за пакетом «Б» протягом 36 місяців з дати укладання кредитного договору. 

Роман Романов, секретар Мелітопольської міської ради: «Зниження енергоспоживання та рахунків за комунальні послуги, підвищення комфорту та умов проживання в будинках мелітопольців є пріоритетними для міської влади. Програма «Енергодім» фінансується з держбюджету та коштом міжнародних донорів, а значить має урядові гарантії. Для ОСББ це означає, що гроші передбачені на всі заплановані проекти.

Щоб надати додаткове фінансування ОСББ для впровадження енергоефективних заходів 18 листопада 2019 року Мелітопольська міська рада затвердила міську Програму, що на 100% відшкодовуватиме відсоткові ставки за кредитами ОСББ на реалізацію енергоефективних проектів. Програма діятиме впродовж 2020-2024 років”. 

За словами Івана Федорова, першого заступника голови Запорізької ОДА Мелітополь був і залишається інноватором для всього регіону, тож відтепер завдання обласної влади - впроваджувати активну роботу з Фондом та імплементувати всі корисні напрацювання в сфері енергоефективності. “Ми готові на прикладі міста відпрацьовувати всі нововведення та потім ділитися цим досвідом з іншими населеними пунктами. В наших планах - переобладнати застарілий житловий фонд та зробити будинки більш комфортними для проживання. Тому ми будемо підтримувати корисні ініціативи Фонду та разом виводити енергоефективність на вищий рівень. Після підписання меморандуму розпочнеться реальна робота і вже в середині наступного року ми зможемо побачити перші результати” - підкреслив Федоров.

Станом на 23.11.2019 в Мелітополі 83 ОСББ та 515 багатоквартирних будинків. Переважна більшість з них - 2-х та 5-поверхові та не відповідає сучасним вимогам енергозаощадження. Відповідно у цих будівлях низький рівень енергозбереження. Фізичне та моральне старіння конструкцій, внутрішніх інженерних систем, призводить до незадовільного стану будинків в цілому і неможливості забезпечити в них комфортне проживання мешканців.

Також значна частина будинків ОСББ 1-5-поверхової забудови потребують капітального ремонту чи реставрації фасадів. Впровадження заходів з термомодернізації буде сприяти збільшенню їх терміну експлуатації.

Сергій Прийма, заступник міського голови Мелітополя: “Програма відшкодування відсоткових ставок за кредитами, що надаються ОСББ м. Мелітополь на реалізацію проектів за Програмою «Енергодім» на 2020-2024 стане каталізатором енергоефективних заходів у багатоквартирному житловому секторі Мелітополя”.

Під час презентації програми “Енергодім” Юлія Головатюк-Унгуряну та Тарас Оборонов ознайомили присутніх з основними елементами програми, етапами відшкодування грантів,  фінансовими аспектами програми, вимогами до загальних зборів, енергетичного аудиту та проектної документації, розповіли про основні вимоги до матеріалів та інше.  

Нагадаємо, що раніше Фонд енергоефективності підписав Меморандум про співпрацю с Сумською міською радою.

1

2

2

 

(0) Коментарі(в)