Перейти до основного вмісту

Співпраця міської влади Дніпра та Фонду енергоефективності: 5 пілотних проектів з енергомодернізації будинків у 2022 році

Співпраця міської влади Дніпра та Фонду енергоефективності: 5 пілотних проектів з енергомодернізації будинків у 2022 році

Співпраця міської влади Дніпра та Фонду енергоефективності: 5 пілотних проектів з енергомодернізації будинків у 2022 році

Фонд енергоефективності та Дніпровська міська рада розширюють співпрацю у межах реалізації проектів з комплексної енергомодернізації багатоповерхівок за програмою “Енергодім”.

Наразі за програмою “Енергодім” понад 200 повністю або частково модернізованих будинків, жителі яких отримають до 70% компенсації коштів на впроваджені енергоефективні заходи.

Влада Дніпра також долучилася до фінансової допомоги громадянам міста у реалізації таких проектів та розробила відповідну програму підтримки ОСББ-учасників програми “Енергодім” на 2022-2026 роки із фінансуванням у розмірі 1,2 млрд грн. Перші 5 пілотних проектів будуть реалізовані вже цього року.

Про це розповів Єгор Фаренюк, виконуючий обов'язки директора Фонду енергоефективності під час загальних зборів ОСББ-учасників програми “Енергодім” за участі представників міської влади Дніпра, що відбулися днями у Дніпрі. 

1

Мета зустрічі – презентувати переваги та можливості програми “Енергодім” для громадян, існуючі фінансові інструменти для реалізації проектів, а також розповісти їм про основні кроки для участі у місцевій програмі співфінансування енергоефективних заходів.

Єгор Фаренюк розповів присутнім про переваги та можливості програми “Енергодім” та закликав присутніх долучатися й до участі у місцевій програмі підтримки.

Він наголосив, що саме у Дніпрі діє ефективна та потужна місцева програма підтримки ОСББ, аналогів якої немає в інших містах. Однак, подібні програми варто ініціювати й в інших куточках України. 

Саме у Дніпрі безпрецедентні умови участі ОСББ для проведення термомодернізації будинків. Такі безболісні умови, коли до грантових коштів за програмою “Енергодім” надається і місцева підтримка, дозволяють мешканцям брати участь у проекті, не залучаючи кредитних коштів. Сьогодні житло необхідно робити енергоефективним, тим самим зменшуючи платіжки за опалення вдвічі”, - зауважив Єгор Фаренюк.

2

За словами присутнього на зборах Северина Маринчука, депутата Дніпровської міської ради, влада прийняла програми підтримки ініціатив співвласників щодо впровадження енергоефективних заходів у їхніх будинках, які дозволяють безповоротно компенсувати до 30% вартості робіт і надати безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 20% вартості всіх заходів, яку ОСББ повертатимуть за рахунок отриманої економії.

“Фонд у такій співпраці компенсує 50% вартості проекту. Перші будинки ОСББ, як пілотні проекти, термомодернізують таким чином вже цього року”, – додав Северин Маринчук.

За умовами програми, протягом 5 років з бюджету Дніпра планується виділити 500 млн грн поворотної допомоги та 700 млн грн – безповоротної.

3

Ознайомитися з умовами надання до 20% від вартості всіх заходів на безвідсотковій поворотній основі можна за посиланням: https://cutt.ly/1T6qTf5, з умовами надання до 30% від вартості на безповоротній основі – https://cutt.ly/ZT6qSLh.

У місті Дніпро налічується понад 6 тисяч багатоквартирних житлових будинків, з них понад 1200 - ОСББ.

Загалом до Фонду енергоефективності надійшло понад 40 заявок на участь у програмі “Енергодім” від ОСББ з Дніпра, частина з них вже розпочала розроблення енергоощадних проектів.

Актуальну інформацію про кількість та географію підписаних меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві програми підтримки ОСББ-учасників програми "Енергодім" відслідковуйте на карті.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайтіhttps://energodim.org/

Нагадаємо, у липні 2021 року Фонд енергоефективності та міська влада Дніпра підписали меморандум про співпрацю.

(0) Коментарі(в)