Перейти до основного вмісту

Співпраця Фонду і КОВА: розширення можливостей для ОСББ

Співпраця Фонду і КОВА: розширення можливостей для ОСББ

Співпраця Фонду і КОВА: розширення можливостей для ОСББ

Внаслідок воєнної агресії російської федерації проти України і ведення активних бойових дій на території Київської області значна частина будинків зазнала руйнувань. Зокрема, пошкоджені приблизно 60 багатоповерхівок, у яких створені ОСББ. Допомогти їм покликана Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на впровадження енергоефективних заходів у Київській області на 2023–2024 роки.

У межах цієї ініціативи Київська обласна військова адміністрація співпрацюватиме з Фондом енергоефективності, який наразі реалізує дві програми. З 2019 року Фонд надає ОСББ гранти на впровадження комплексних рішень з підвищення енергоефективності будівель (Програма «Енергодім»). З листопада 2022 року — фінансує будівельних роботи з відновлення житлових будівель, пошкоджених внаслідок збройної агресії росії проти України (Програма «ВідновиДІМ»). На реалізацію останньої Європейський Союз виділив 25 млн євро, зокрема 5 млн євро — на пілотний етап, який впроваджується сьогодні.

«До початку повномасштабної війни ОСББ у межах участі у наших програмах залучали кредитні кошти у банках-партнерах Фонду, — коментує Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — Наразі ж банки не надають такі кредити — це створює значне фінансове навантаження на мешканців будинків, а іноді й взагалі унеможливлює проведення необхідних робіт. Тому додатковий фінансовий механізм дасть змогу ОСББ — учасникам програм Фонду — реалізовувати проєкти максимально комплексно і швидко. Ініціатива КОВА передбачає відшкодування ОСББ частини суми вартості виконаних будівельних робіт (до 10%) за Програмою “Енергодім”. А також фінансування робіт, які не компенсує Програма “ВідновиДІМ”, зокрема виготовлення проєктно-кошторисної документації».

В умовах воєнного часу обидві програми Фонду енергоефективності потребують додаткової підтримки. За умовами Програми «Енергодім» відшкодування вартості енергоефективних заходів — 70% — ОСББ отримує після верифікації виконаних будівельних робіт. А за Програмою «ВідновиДІМ» максимальна сума гранту, яку може отримати один об’єкт відновлення, становить 7,2 млн грн. Крім того, ця Програма фінансує виключно визначений перелік робіт: заміну або ремонт пошкоджених блоків віконних і балконних дверей, зовнішніх і внутрішніх тамбурних дверей, ремонт фасадів і покрівлі будівлі, а також обладнання дахових котелень та інженерних мереж. Співпраця з місцевою владою покликана допомогти ОСББ продовжувати медернізацію (а тепер — і відновлення) власного житла.

Участь у Програмі КОВА зможуть взяти ОСББ, житлові будинки яких зазнали пошкоджень внаслідок російської агресії проти України та розташовані у деокупованих населених пунктах Київщини, а також на територіях області, де велися бойові дії. Розроблення проєктно-кошторисної документації на основі проведеного енергетичного аудиту, капітальний ремонт і реконструкція будівель із впровадженням енергоефективних заходів, термомодернізація зовнішніх огороджувальних конструкцій, заміна систем опалення і гарячого водопостачання, встановлення засобів погодинного обліку споживання енергії — це лише частина робіт, які компенсуватиме Програма.

Нагадаємо, нещодавно Фонд енергоефективності та КОВА підписали меморандум про співпрацю.

(0) Коментарі(в)