В Дніпрі третя група викладачів ВНЗ успішно пройшла курс для тренерів з енергоаудиту
26 вересня вже третя група викладачів технічних ВНЗ, де створені атестаційні комісії з сертифікації енергоефективності, завершила курси підготовки тренерів з енергоаудиту для роботи з Фондом енергоефективності. Інтенсивний дев’ятиденний курс, організований та проведений Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) проходив у Дніпрі та зібрав слухачів з чотирьох областей України.
До третьої групи увійшли 21 представник 7 вишів регіону, а саме: Запорізького національного університету, Національного університету "Запорізька політехніка", Донбаської національної академії будівництва і архітектури, Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського, Національної металургійної академії України, Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського та Національного технічного університету "Дніпровська політехніка".
Курс розроблено на основі кращого європейського досвіду, за участі провідних український та іноземних фахівців з енергоаудиту. Лекції читали досвідчені українські інструктори, представники Фонду енергоефективності та регіональні консультанти IFC. Слухачі курсу виконували групові та індивідуальні завдання, використовували технічну базу одного з місцевих вузів, відвідали ОСББ «Рубіновий 12», що входить до «Перших ластівок», а також склали іспит наприкінці навчання.
Після іспиту всі слухачі пройшли тренінг «Специфіка роботи з Фондом енергоефективності». Ігор Ващенко, експерт з енергозбереження та енергоефективності Фонду ознайомив присутніх з основними перевагами та умовами програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», технічними та юридичними вимогами до енергетичного аудиту, особливостями розробки проектної документації та порядком проведення верифікації.
Викладачі, які завершили курс, отримали відповідні сертифікати і вже незабаром зможуть започаткувати курси з підготовки енергоаудиторів на базі своїх ВНЗ. Таким чином, буде створено постійну навчальну базу для підготовки нових фахівців з енергоаудиту, яких так потребує український ринок.
Організація та проведення тренінгу відбувалась в рамках проекту GIZ "Підтримка національного Фонду енергоефективності" та програми екологічних реформ (S2I) за підтримки Федерального міністерства довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU).
Нагадаємо, раніше енергоаудитори пройшли курс навчання у Рівному
(0) Коментарі(в)