Перейти до основного вмісту

Як співпрацювати з Фондом енергоефективності: навчання для енергоаудиторів

Як співпрацювати з Фондом енергоефективності:  навчання для енергоаудиторів

Як співпрацювати з Фондом енергоефективності: навчання для енергоаудиторів

Впродовж цього тижня 6-10 липня 2020 року в Київському національному університеті будівництва і архітектури відбувалися практичні тренінг-сесії для слухачів курсу професійної підготовки та атестації енергоаудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем.

Олег Покідько, начальник відділу розвитку та навчання Фонду енергоефективності провів практичний воркшоп для слухачів цього профільного курсу та розповів про особливості співпраці енергоаудиторів з Фондом, умовами та вимогами до проведення енергетичної сертифікації багатоповерхівок, особливостей ринкових відносин у сфері житлового господарства.

Тренерами-викладачами навчального курсу є фахівці Науково-освітнього центру проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням NZEB Hub КНУБА, які пройшли попередню підготовку за програмою «Підготовка енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності» від GIZ Ukraine.

Як розповідають представники університету, курс навчання для енергоаудиторів триває три тижні, один з яких є аудиторним і передбачає активне спілкування з представниками профільних державних організацій та компаній-виробниками енергоефективного обладнання і матеріалів. 

«Після завершення навчання, буде проведено їх атестацію відповідно до положень Закону України «Про енергетичну ефективність будівель». Важливо знати, що всі слухачі мають фахову вищу освіту рівня магістр (спеціаліст) та досвід роботи більше трьох років в сфері проектування та розробки енергоефективних рішень будівель, а також проведення енергоаудитів» коментують представники науково-освітнього центру

На сьогоднішній день на базі NZEB Hub вже успішно пройшли підготовку за напрямком «Сертифікація енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем будівель» близько 200 фахівців, серед них фахівці різних галузей будівництва: конструктори, архітектори, інженери-теплотехніки, спеціалісти з технічного обстеження й енергетичного аудиту будівель та споруд, фахівці з організації будівельних робіт, енергетики тощо. Після проходження 120-и годинного навчально курсу, який складається з дистанційного та очної частин, випускники за бажання можуть пройти професійну атестацію. 

З вересня 2018 Київський національний університет будівництва і архітектури вже атестував 154 енергоаудитора та 159 фахівця з обстеження інженерних систем будівлі.


 

Нагадуємо, що списки атестованих енергоаудиторів можна в базі даних аудиторів на офіційному сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. Та/або скористатися інтерактивною картою енергоаудиторів (розробка GIZ), яка карта містить контакти фахівців з сертифікації енергоефективності будівель, регіон їхньої діяльності, інформацію про досвід роботи та інше.

 

Share:

(0) Коментарі(в)