Перейти до основного вмісту

7 громад Херсонщини розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності у межах програми “Енергодім”

7 громад Херсонщини розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності у межах програми “Енергодім”

7 громад Херсонщини розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності у межах програми “Енергодім”

7 міських та селищних рад Херсонщини підтримали початок реалізації проектів з комплексної енергомодернізації житла українців та розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності у межах програми “Енергодім”.

Ці наміри закріплені у відповідних меморандумах, які були підписані в онлайн-форматі 19 лютого між керівництвом Фонду енергоефективності та міських і селищних рад Херсона, Скадовська, Асканії-Нової, Каланчака та Берислава.

Також до онлайн-церемонії долучилося місто Олешки з Херсонської області, відповідний меморандум з яким Фонд підписав наприкінці грудня 2020 року.

Під час заходу Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності повідомила, що станом на 12 лютого Фонд отримав 380 заявок ОСББ на участь у програмі. Загальна вартість поданих до програми енергоощадних проектів зросла до 2,78 млрд грн. 

Підписання цих меморандумів - це перший крок, який підтверджує наше бажання співпрацювати з регіонами. Далі ми розраховуємо на затвердження у містах власних програм підтримки та відповідного фінансування проектів для ОСББ, які братимуть участь у програмі “Енергодім”, - зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.

Вона також зауважила, що одним із супутніх завдань програми “Енергодім” є пом'якшення наслідків зміни клімату.

“Наразі учасниками програми є понад 32 тисячі сімей. Якщо будуть реалізовані проекти, які у нас на сьогодні в роботі, то щорічно Україна скорочуватиме обсяги викидів СО2 у повітря на 43,7 тисяч тонн”, - додала очільниця Фонду.

У свою чергу, керівники міських та селищних рад привітали присутніх з вдалим початком партнерських відносин та висловили сподівання на подальше поглиблення співпраці з Фондом.

З ростом тарифів і падінням доходів населення всі розуміють, що наше майбутнє - за теплозбереженням. У нас є розуміння, як запустити ці масштабні проекти за підтримки громади”, - зазначив Євген Рищук, Олешківський міський голова.

Він також додав, що власна програма підтримки ОСББ має бути затверджена найближчим часом. У місті 76 багатоквартирних будинків, з яких 21 ОСББ.

Ми хочемо бути одним із прикладів, як в маленькій громаді можуть реалізовуватися такі масштабні проекти”, - підкреслив Вадим Поліщук, селищний голова Асканія-Нова. 

Наразі у цьому селищі налічується 20 багатоповерхових житлових будинків, з них 15 ОСББ. 

У свою чергу, у Херсоні раніше працювала міська програма «Теплі кредити» з відшкодуванням 30% тіла кредиту за рахунок коштів місцевого бюджету. Наразі влада міста планує розробити власну програму та адаптувати її під програму «Енергодім».

У Херсоні 1831 багатоквартирний будинок, у якому створено 754 ОСББ.

Скадовськ наразі затвердив аналогічну програму підтримки ОСББ з фінансуванням 100 тис грн. Загальна кількість багатоквартирних будинків  у місті - 65, з яких 49 з ОСББ.

У Бериславі завершилась відповідна міська програма у 2019 році,  найближчим часом влада міста планує розробити і затвердити нову. У місті налічується 97 багатоповерхових будинків, в яких створено 26 ОСББ.

Також нещодавно Фонд розпочав аналогічну співпрацю з міською владою Каховки, яка вже затвердила власну програму під “Енергодім” та виділила відповідне фінансування на підтримку ОСББ у впровадженні енергоощадних заходів у будинках.

Присутній на онлайн-заході Михайло Гінкул, заступник директора Херсонської обласної дирекції Укргазбанку поділився практичним досвідом кредитування ОСББ у регіоні для впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках. Цей банк є партнером Фонду енергоефективності з серпня 2019 року. 

Зокрема, Укргазбанк надає кредити ОСББ з правом дострокового погашення для проектів за пакетом “А” “Легкий” програми “Енергодім” терміном до 5 років, для пакету “Б” “Комплексний” - до 10 років.

При цьому банк не вимагає у ОСББ сплати власного внеску та кредитує до 100% вартості проекту під фіксовану відсоткову ставку від 12,5% річних до 13,98% в залежності від терміну кредитування, яка нараховується на фактичну суму боргу. 

Також банками-партнерами Фонду наразі є Кредобанк та ПриватБанк.

Зауважимо, що Фонд енергоефективності не вимагає отримання кредиту та не обмежує ОСББ у виборі банку для отримання позики на реалізацію енергоощадних заходів, якщо у цьому є потреба. Тобто, співвласники можуть взяти кредит як у банках-партнерах Фонду, так і в інших банках або фінансових установах.

При цьому, ОСББ можуть залучити підрядника на умовах відстрочки/розстрочки і розрахуватися з ними отриманими коштами від Фонду.

Нагадаємо, станом на 20 січня 2021 року 43 громади затвердили власні програми підтримки ОСББ, що впроваджують енергоефективні заходи.

Актуальну інформацію про кількість та географію  підписаних Меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві Програми підтримки ОСББ-учасників Програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті https://energodim.org/

(0) Коментарі(в)