Перейти до основного вмісту

“Енергодім” в Одесі: з ОСББ Одещини поділилися досвідом модернізації інженерних мереж у будинку

“Енергодім” в Одесі: з ОСББ Одещини поділилися досвідом модернізації інженерних мереж у будинку

“Енергодім” в Одесі: з ОСББ Одещини поділилися досвідом модернізації інженерних мереж у будинку

Фонд енергоефективності продовжує знайомити ОСББ із завершеними проектами енергомодернізації багатоквартирних будинків за програмою “Енергодім” у різних регіонах України.

У червні ОСББ вже оглянули низку об'єктів, серед яких, зокрема, модернізовані будинки “Конякіна 29” у Луцьку, “Земська 39” у Прилуках, “Щурата 8” у Львові та “Липи 4 “ у Новояворівську.

29 липня за сприяння Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні ОСББ з Одеси, Чорноморська та Южного презентували одеський будинок “Говорова 5”, де вже завершений проект термореновації житла за пакетом А “Легкий”.

1

Учасниками заходу стали представники Фонду енергоефективності, Одеської та Чорноморської міських рад, ОСББ-учасники програми “Енергодім”, регіональні радники IFC.

Організатори заходу провели екскурсію по будинку. У цій відносно новій багатоповерхівці раніше була незбалансована система теплопостачання, високий рівень тепловтрат та неефективна робота газових котлів, що були основними причинами низького рівня енергоефективності будівлі. Зокрема, енергоаудит показав, що втрати газу у газовій котельні склали понад 30%.

Завдяки програмі “Енергодім” у будинку було замінено загальнобудинкові котли та обладнання в даховій котельні, встановлено сучасну диспетчерську службу,  пожежну сигналізацію та балансувальні клапани, утеплено трубопроводи тепла та гарячої води, а також замінено вікна у місцях загального користування.

Вартість проекту - близько 2,9 млн грн, грант за Програмою - понад 1,7 млн грн.

2

За словами Надії Марчук, голови ОСББ “Говорова 5”, впроваджені заходи дали змогу отримати економію енергоресурсів та відповідно витрат на опалення будинку на суму 491,4 тис. грн у порівнянні з опалювальним сезоном 2019-2020 р. р.

Самі роботи тривали близько шести місяців. Крім того, ми встановили балансувальні клапани на стояках, щоб досягти однакової температури в усіх квартирах, адже це було однією з проблем, від якої потерпали мешканці”, - додала голова ОСББ.

1

Також у рамках заходу учасники ознайомилися з перевагами та можливостями програми “Енергодім”, які презентувала Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності.

Програма “Енергодім” набирає обертів. У нас є очевидні області-лідери по кількості поданих заявок до Фонду, однак, в інших областях є також значний нереалізований потенціал, тож потреба в комплексній енергомодернізації житлового фонду залишається актуальною”, - підкреслила очільниця Фонду.

ОСББ з Одещини також познайомилися з представниками профільних місцевих департаментів та регіональними радниками, які допоможуть їм у супроводженні та впровадженні проектів з термомодернізації житла.

Загалом в Одеській області налічується 12 125 багатоквартирних будинків, з них – 2 214 ОСББ, зокрема, у Одесі - 1492, у Чорноморську - 44.    

2

                                      

Як стати учасником програми “Енергодім”?

Щоб модернізувати будинок за програмою “Енергодім” ОСББ спочатку має ознайомитися з умовами Програми та умовами Грантового договору і погодитися з ним (https://eefund.org.ua/dokumenti). Після цього -  провести загальні збори ОСББ, енергоаудит будівлі, та подати заявку на участь у Програмі.  

Детальніше про програму “Енергодім” - https://energodim.org/

Які ЕЕ заходи можна провести, щоб модернізувати будинок?

Щоб модернізувати будинок необхідно почати зі встановлення індивідуального теплового пункту. Наступними кроками є балансування гідравлічної системи будівлі та теплоізоляція трубопроводів в неопалювальних приміщеннях. 

Багато будинків потребують поглибленої модернізації, тому в межах Програми можна провести комплекс робіт з теплоізоляції стін, даху та підвальних перекриттів, замінити двері та вікна в місцях загального користування.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном +38 044 222 9590, поштою: info\support@eefund.org.ua чи через онлайн-форму: https://energodim.org/#get_consult

Регіональні радники IFC нададуть безкоштовні консультації з будь-яких питань щодо Програми, їх контакти за посиланням: https://bit.ly/37wJodf

Довідково: Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» реалізується ДУ «Фонд енергоефективності» з серпня 2019 року. Програма передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний».

Програма діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, крім тимчасово окупованих територій.

3

 

(0) Коментарі(в)