Перейти до основного вмісту

Зміни у Програмі «ВідновиДІМ»: розширення переліку заходів, збільшення гранту, повторна участь

Зміни у Програмі «ВідновиДІМ»: розширення переліку заходів, збільшення гранту, повторна участь

Зміни у Програмі «ВідновиДІМ»: розширення переліку заходів, збільшення гранту, повторна участь

21 грудня Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила зміни до Програми відновлення пошкоджених внаслідок війни будинків «ВідновиДІМ» і додатків до неї. Вони вступають у дію 23 грудня.

Розширений перелік прийнятних заходів

Перелік прийнятних заходів, на які можна отримати фінансування у межах Програми «ВідновиДІМ», розширився. Відтепер за отримані кошти можна провести і ремонтно-відновлювальні роботи внутрішнього опорядження в місцях загального користування (під’їздах), і забезпечити безперешкодний доступ для маломобільних груп населення — встановити пандуси та підйомники.

Збільшена максимальна сума гранту

Збільшений граничний розмір гранту, який ОСББ може отримати на один об’єкт відновлення, — з 7,2 млн грн до 7,9 млн грн. Як і раніше, загальна сума гранту за проєктом складається з сум першого та другого траншів (70% і 30% відповідно).

З’явилася можливість повторно брати участь у Програмі

ОСББ може повторно брати участь у Програмі «ВідновиДІМ», якщо будинок був повторно пошкоджений або якщо після розширення переліку прийнятних заходів ОСББ хоче впровадити такі заходи, які не були впроваджені у межах раніше реалізованого проєкту.

ВАЖЛИВО. Сума раніше виплаченого та нового грантів не може перевищувати граничну суму гранту. Бенефіціар може подати нову Заявку на отримання гранту (Заявку № 1) з метою повторної участі після схвалення Заявки про завершення робіт (Заявки № 2) за раніше реалізованим проєктом.

Уточнені вимоги до будівельних компаній та інших підрядників

Передбачено, що Фонд може ухвалити рішення про невідповідність підрядника, якщо у нього були неодноразові зауваження до актів приймання виконаних будівельних робіт, складених підрядником / пов’язаними з ним особами з різними бенефіціарами, які містили недостовірну інформацію. Адже це може свідчити про намір введення Фонду в оману для отримання фінансової або іншої вигоди.

ВАЖЛИВО. Бенефіціар перед поданням Заявки на отримання гранту (Заявки № 1) має право звернутися до Фонду з проханням перевірити підрядника на відповідність вказаній новій вимозі та іншим вимогам.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. У зв’язку зі змінами оновлена форма Анкети підрядника (Додаток А до Додатку 1 Програми «ВідновиДІМ»).

Підтвердження неотримання іншої допомоги на ті самі заходи

Фонд має отримати підтвердження від бенефіціара, що співвласники не отримували компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення» на ті самі будівельні роботи, акти за якими додаються до Заявки.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. У зв’язку зі змінами оновлена форма Заявки про звершення робіт — Заявки № 2 (Додаток 2 до Додатку 4 Програми «ВідновиДІМ» — «Умови грантового договору»).

ВАЖЛИВО. До 31 грудня 2023 року включно бенефіціари можуть подавати до Фонду Анкету підрядника, з яким ОСББ укладає договір для отримання фінансування за Програмою «ВідновиДІМ», та Заявку про завершення робіт (Заявку № 2) за формою, закріпленою попередньою редакцією Програми «ВідновиДІМ» від 21.09.2023.


 

Оголошення про прийняття нової редакції Програми «ВідновиДІМ» та невід’ємних додатків до неї

 

(0) Коментарі(в)