Перейти до основного вмісту

Стратегічні напрямки роботи Фонду енергоефективності у 2022 році презентували на засіданні у Мінрегіоні

Стратегічні напрямки роботи Фонду енергоефективності у 2022 році презентували на засіданні у Мінрегіоні

Стратегічні напрямки роботи Фонду енергоефективності у 2022 році презентували на засіданні у Мінрегіоні

Досягнення та стратегічні напрямки роботи Фонду енергоефективності у поточному році презентувало керівництво установи під час зустрічі з Олексієм Чернишовим, Міністром розвитку громад та територій України.

Зокрема, у планах Фонду спрощення процедур оформлення та оцінювання заявок, створення нових пакетів заходів, розширення переліку учасників програми “Енергодім”, проведення масштабного Форуму енергоефективності та конкурсу кращих енергоефективних проектів тощо. 

“Фонд енергоефективності — серед ключових інструментів на шляху досягнення енергетичної незалежності нашою країною. Ця мета залишається однією з ключових для Уряду, й ми зацікавлені, щоб якомога більше сімей скористалися можливостями, які надає держава. Задля цього статутний капітал Фонду було істотно збільшено. Динаміка зростання кількості проектів в рамках програми “Енергодім” є помітною, але ми маємо рухатися далі й нарощувати темпи”,   наголосив Олексій Чернишов. 

1

У свою чергу, присутній на заході Єгор Фаренюк, виконуючий обов'язки директора Фонда енергоефективності повідомив, що наразі учасниками програми Енергодім вже стали понад 80,5 тисяч сімей, які отримають понад 4,5 млрд грн грантів.

За його словами, наразі близько 730 проектів енергомодернізації будинків знаходяться в роботі – це заявки ОСББ, які схвалені на участь у програмі та вже розробляють проектну документацію для реалізації проекту з модернізації або безпосередньо перейшли до виконання ремонтно-будівельних робіт.

Очільник Фонду також окреслив стратегічні цілі установи на поточний рік, серед яких спрощення умов програми “Енергодім” та пов'язаних з нею процедур, розширення переліку учасників програми та видів енергоефективних пакетів.

“Цього року ми плануємо розширити коло бенефіціарів, щоб якомога більше українців змогли модернізувати свої оселі. Для цього також будемо спрощувати процедуру оформлення заявок, щоб полегшити реалізацію проєктів. Основне наше завдання – допомогти майбутнім учасникам програми "Енергодім" пройти всі етапи та здійснити термомодернізацію будинку”, - повідомив Єгор Фаренюк.

2

Також під час зустрічі Міністр наголосив на активній популяризації програми “Енергодім” та посиленні співпраці між Фондом та місцевою владою, щоб якомога більше громадян змогли енергомодернізували свої будинки.

Наразі в Україні діє 129 місцевих програм співфінансування заходів за програмою “Енергодім”, 18 з яких профінансовано у цьому році на суму 42,5 млн грн.

3

Нагадаємо, у січні Координаційна рада донорів погодила зміни до грантової політики Фонду, що передбачають додатковий грант у розмірі 10% для учасників програми “Енергодім”.


 

(0) Коментарі(в)