Перейти до основного вмісту

Дві багатоповерхівки зі Львова та Луцька завершили проекти з енергомодернізації будинків та отримали гранти

Дві багатоповерхівки зі Львова та Луцька завершили проекти з енергомодернізації будинків та отримали гранти

Дві багатоповерхівки зі Львова та Луцька завершили проекти з енергомодернізації будинків та отримали гранти

За останній тиждень ще два ОСББ отримали компенсацію вартості виконаних заходів, які вони реалізували за умовами проекту «Перші ластівки»

ОСББ «Стрийська 75» зі Львова та ОСББ «Наш Дім 37 Б» з Луцька провели модернізацію будинків за переліком заходів Пакета А («Легкий»). 

Загальна вартість проекту з енергомодернізації будинку ОСББ «Стрийська 75» становила 1 млн 407 тис 700 грн, сума гранту 561 тис 998  грн.

Загальна вартість проекту з енергомодернізації будинку ОСББ «Наш Дім 37 Б» становила 1 млн 954 тис 963 грн, отримали 1 млн 161 тис 218 грн гранту. 

Станом на 1 липня 2020 року, вже шість “перших ластівок” отримали грант та повністю виконали заплановані заходи з енергоефективності. 

Гранти виплачено за рахунок коштів Цільового фонду багатьох донорів, що адмініструється — IFC, група Світового банку. Кошти  цього фонду сформовані за рахунок внесків Європейського Союзу та уряду Німеччини. Також частина грантів оплачена проектом «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I) в Україні», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ GmbH) за дорученням Уряду Німеччини.

ОСББ зі Львова «Стрийська 75» модернізували свою 9-поверхівку та змогли досягти 26% економії енергії, тобто 714,35 тис кВт*год/рік або 114 тис грн економії на рік, за результатами повторного енергоаудиту будинку. 

Зауважимо, що співвласники цього будинку, за рекомендаціями фахівця з енергоаудиту, погодилися на встановлення будинкового вузла обліку теплової енергії, встановлення ІТП, заміну та теплоізоляцію системи опалення в неопалюваних приміщеннях, а також здійснення гідравлічного балансування цієї системи.

Стефанія Климко, голова правління ОСББ «Стрийська 75» каже, що вже в наступному опалювальному сезоні можна буде чітко визначити економічний ефект впроваджених заходів. Але, продовжує, пані Стефанія, навіть цьогоріч деякі співвласники відчули ефект, зокрема підвищення температури, в раніше прохолодних приміщеннях квартири.

Розрахункове енергоспоживання системи опалення після впровадження заходів для ОСББ «Стрийська 75» зменшилося до 1969,43 тис кВ*год/рік, до здійснення модернізації цей показник був 2683,78 тис кВ*год/рік.

ОСББ з Луцька «Наш Дім 37 Б», також 9-поверхівка, реалізували проект з енергомодернізації за Пакетом А («Легкий»), і досягли більше 13 % економії енергії в порівнянні з показниками до впровадження заходів, а це —  більше 399 тис грн економії на рік, або 251,63 тис кВт*год/рік. За рекомендацією енергоаудитора в будинку ОСББ встановили будинковий вузол обліку теплової енергії та ІТП, провели теплоізоляцію труб та здійснили гідравлічне балансування системи опалення. Також було модернізовано систему ГВП, замінено двері та віконні блоки в місцях загального користування.

Олександр Герасимчук, Голова  ОСББ «Наш Дім 37 Б», вважає, що саме комплексна модернізація системи опалення є важливою і потрібною зміною для подальшого розвитку енергоефективності будинку. «До слова, вже на найближчих загальних зборах нашого ОСББ, будемо визначатися зі співвласниками щодо подальших планів, зокрема — чи будемо йти на Програму «Енергодім» за Пакетом Б» — коментує Олександр.

«Реалізація таких проектів дуже мотивує та об’єднує співвласників будинків, а особливо після вирахування реальної економії енергії і за  наявності суттєвої фінансової підтримки організаторів проекту «Перші ластівки» » — додає Петро Лавринюк, регіональний консультант IFC з підтримки Фонду ЕЕ у Волинській області


 

Довідково

«Перші ластівки» — це пілотний проект Фонду енергоефективності, який розпочав свою роботу в 2018 році для тестування процедур Фонду. Для його впровадження було відібрано 15 ОСББ з усієї України (станом на сьогодні тільки 10 ОСББ продовжили роботу в проекті), що відрізняються за кількістю співвласників, площею будівель та субсидіантів. 

Проект створений, щоб протестувати покроковий «шлях клієнта Фонду» та вдосконалити робочі процедури: від енергоаудиту до верифікації енергоефективних заходів. Відібрані учасники  «Перших ластівок» проходять всі етапи впровадження проекту, передбачені процедурами Фонду енергоефективності. 
 

Повністю завершили роботи з модернізації та отримали грант ОСББ “Липи 2” з Новояворівська, ОСББ “Повітряна 92” зі Львова , ОСББ “Грушевського 13-А” з Броварів та ОСББ “Добробут Чугуєва” з Чугуєва, ОСББ “Стрийська 75” зі Львова, ОСББ “Наш дім 37Б” з Луцька.

 

Share:

(0) Коментарі(в)