Перейти до основного вмісту

Українка та Лубни фінансово підтримують місцеві ОСББ-учасників Програми «Енергодім»

Українка та Лубни фінансово підтримують місцеві ОСББ-учасників Програми «Енергодім»

Українка та Лубни фінансово підтримують місцеві ОСББ-учасників Програми «Енергодім»

Ще два міста засвідчили свою відповідальну позицію щодо фінансової підтримки ОСББ, які є учасниками Програми  «Енергодім».

Міські ради Українки (Київська область) та Лубен (Полтавська область) затвердили оновлені місцеві Програми, що передбачають відшкодування % за кредитами ОСББ, оформлені для здійснення заходів з енергоефективності.

24 вересня 2020 року депутати міської ради Українки затвердили місцеву Програму «Тепла оселя», що передбачає фінансову підтримку ОСББ-учасників Програми «Енергодім». Порядок відшкодування буде затвержено до 10 жовтня 2020 року. Оновлення будуть опубліковані на сайті Української міської ради.

Програма Українки діятиме до 2023 року, з місцевого бюджету ОСББ зможуть отримати відшкодування відсотків за кредитами, залученими об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків на впровадження заходів з енергоефективності. 

ОСББ, які беруть участь у Програмі «Тепла оселя», мають право на відшкодування за рахунок міського бюджету відсотків за кредитами, а саме:

  1. протягом перших 12 місяців кредитування, але не більше суми фактично сплачених відсотків – у відповідності до Пакету заходів «А» Програми «Енергодім»;
  2. протягом перших 24 місяців кредитування, але не більше суми фактично сплачених відсотків – у відповідності до Пакету заходів «Б» Програми «Енергодім».

Як зазначають фахівці відділу капітального будівництва, ЖКГ та комунальної власності виконавчого комітету Української міської ради, переважна більшість багатоквартирних житлових будинків міста побудовані в 70-80 роках минулого століття,  матеріально-технічна база яких зношена, а наявне обладнання застаріле та енергоємне. Внаслідок цього спостерігається недостатній рівень енергетичної ефективності будівель. Тобто, актуальність співпраці з Фондом енергоефективності та посилення місцевої підтримки енергоефективних заходів в житловому секторі є нагальною та важливою.

Нагадаємо, що 25 серпня міська рада Українки підписала Меморандуми про співпрацю з Фондом енергоефективності.

Лубенська міська рада ще у червні 2020 року затвердила оновлену редакцію Програми часткового відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами на заходи з підвищення енергоефективності для ОСББ, які є учасниками Програми «Енергодім»

 «Виконання Програми надасть можливість поліпшити стан житлового фонду та  якість проживання громадян, активізувати жителів до вирішення власних проблем і сприятиме організації ефективного управління у сфері надання житлово-комунальних послуг, оскільки ОСББ є одним з найбільш ефективних способів захисту прав власників, їх впливу на якість і вартість житлово-комунальних послуг» — коментують фахівці відділу житлово-комунального господарства та капітального будівництва виконавчого комітету Лубенської міської ради

Якщо ОСББ хоче отримати відшкодування з міського бюджету відсоткової ставки за залученими кредитами, то потрібно подати до відділу житлово-комунального господарства та капітального будівництва  виконавчого комітету Лубенської міської ради відповідний  пакет документів.
 

Нагадаємо, що раніше ми писали про успішний досвід  фінансової підтримки ОСББ містами Нововолинськ, Одеса, Краматорськ, Хотин

 

Share:

(0) Коментарі(в)