Перейти до основного вмісту

Про відбудову України на Міжнародному архітектурно-будівельному бізнес-форумі

Про відбудову України на Міжнародному архітектурно-будівельному бізнес-форумі

Про відбудову України на Міжнародному архітектурно-будівельному бізнес-форумі

Єгор Фаренюк — директор Фонду енергоефективності — взяв участь у Форумі з відновлення громад, який відбувся 11 травня в межах Міжнародного архітектурно-будівельного бізнес-форуму «Відбудова країни. Стратегія змін для бізнесу, девелоперів, забудовників та архітекторів». Учасники заходу — представники Мінвідновлення, голови асоціацій органів місцевого самоврядування, керівники обласних військових адміністрацій, міські та сільські голови, а також експерти галузі — обговорили пріоритетні проєкти відбудови та регіонального розвитку. Організували форум Конфедерація будівельників України та Медіагрупа DMNTR «Дім та інтер’єр».

«Наразі процес відбудови країни — на стадії становлення, адже війна триває. Росія вже завдала Україні величезних збитків, і масштаби руйнувань, на превеликий жаль, зростають, — зазначив Єгор Фаренюк. — Проте навіть під час війни відбудова на часі — ми не можемо зволікати. Маємо вже зараз чітко діяти, кожен на своєму фронті, щоби створити умови для повернення людей додому, водночас закладаючи міцний фундамент великої післявоєнної відбудови. Цей процес має бути комплексним, тому вимагає координації зусиль. Маємо відбудувати країну у такий спосіб, щоби вона стала ще кращою, ніж була».

Фонд енергоефективності забезпечує реалізацію двох програм, які сприяють побудові якісно нового майбутнього. Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «‎Енергодім» — дієвий інструмент для наближення країни до енергетичної незалежності. У межах Програми «ВідновиДІМ» відбувається відновлення житлових будинків, пошкоджених внаслідок військової агресії росії проти України.

В умовах війни пріоритетом стало саме відновлення пошкоджених будинків. Руйнувати житло українців російська армія почала з першого дня повномасштабного вторгнення. Фонд енергоефективності миттєво відреагував на це — вже у березні минулого року почав працювати над створенням шляхів ремонту будинків. Цю ініціативу підтримав Європейський Союз, завдяки якому Фонду вдалося запустити Програму «ВідновиДІМ». На її реалізацію ЄС виділив 25 млн євро — це важлива допомога родинам, які вимушені відновлювати свої будинки, пошкоджені російським агресором. Сьогодні Програма діє на території шести областей — Київської, Житомирської, Чернігівської, Сумської, Миколаївської, Дніпропетровської та у місті Київ.

Учасники Програми «ВідновиДІМ», яка фінансується винятково Європейським Союзом, отримують грант від Фонду на безоплатній та безповоротній основі у розмірі 100% вартості матеріалів і робіт, необхідних для відновлення будинку. Максимальна сума гранту на один об’єкт — 7,2 млн грн. Наразі до Фонду подали більше 80 проєктів, на 50 з них вже повністю або частково завершені роботи. Вартість всіх проєктів — приблизно 164,5 млн грн.

«Ми робимо все можливе, щоби реалізація Програми рухалась якомога швидше, — розповів Єгор Фаренюк. — Запрошуємо ОСББ, будинки яких пошкоджені, подавати заявки на участь. Крім того, хочу акцентувати увагу на тому, що розумна синергія зусиль у будь-якому процесі дає можливість покращувати результативність. Особливе значення це має під час відновлення будинків. У межах Програми Фонд не фінансує витрати, пов’язані з виготовленням проєктно-кошторисної документації, дефектних актів, проведенням експертизи, здійсненням авторського і технічного нагляду. Звертаюся до керівників громад, органів місцевого самоврядування із проханням розглянути можливість створення механізму фінансування робіт, які не компенсує Програма “ВідновиДІМ”. Щоби процес відновлення будинків був максимально ефективним, маємо об’єднувати зусилля. Механізми, які передбачають місцеву підтримку ОСББ у межах реалізації проєктів за Програмою Фонду, вже затверджені у Житомирі, Сумах і Київській області».

Для більш якісного та швидкого впровадження проєктів Фонд енергоефективності запустив і маркетплейс — інноваційну онлайн-платформу. На ній ОСББ можуть шукати надавачів послуг, підрядні організації або необхідне обладнання та будівельні матеріали. «Запрошую ОСББ, будівельні компанії, виробників обладнання та інших учасників відновлення країни реєструватися на маркетплейсі, — прокоментував Єгор Фаренюк. — Адже це реальна можливість знайти виконавця робіт, замовника ваших послуг чи потенційного покупця ваших товарів».

Відбудова України вже почалася — Фонд енергоефективності готовий до співпраці, яка допоможе українцям повертатися додому у комфортні умови. Долучайтеся!Нагадаємо, нещодавно представники Фонду та IFC відвідали відновлені будинки в Ірпені.

Share:

(0) Коментарі(в)